Kategoria zdrowie

59k

Używasz tak telefonu? Możesz stracić wzrok!

Chyba każdy z nas w dzieciństwie choć raz usłyszał, że popsuje sobie wzrok, jeśli będzie zbyt długo oglądał telewizję. Nikt jednak nie uprzedzał, że można oślepnąć, zbyt długo grając w gry na smartfonie. Tak właśnie stało się w przypadku uzależnionej od telefonu kobiety, która straciła wzrok w jednym oku po pęknięciu naczyń krwionośnych z powodu nadmiernego obciążenia.
103.9k

4 rzeczy, które zmienią się w twoim organizmie jeśli będziesz jeść migdały co dziennie

Jedzenie migdałów może dosłownie uratować ci życie. Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne wykazało, że regularne spożywanie migdałów znacznie obniża ryzyko wystąpienia choroby naczyniowej. To tylko jedna z licznych zalet tego produktu. Poniżej prezentujemy 4 kolejne powody by włączyć migdały do codziennego jadłospisu.
74.9k

Straciła oko przez popularne okulary. Lepiej ich nie kupować

Chris Wilcocks straciła oko przez noszenie tanich okularów przeciwsłonecznych bez filtra UV
Chris uwielbiała się opalać na tureckich i hiszpańskich plażach. Na wakacje zawsze zabierała ze sobą kilka par tanich okularów przeciwsłonecznych. Niestety, żadne z nich nie miały odpowiedniego zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi, a wręcz stanowiły zaproszenie do tego, by promieniowanie UV dochodziło do gałki ocznej.