177.1k

Przed Wielkanocą możliwe nowe obostrzenia!

Rzecznik rządu Piotr Müller nie wyklucza, że przed Wielkanocą rząd wprowadzi kolejne obostrzenia w związku z panującą epidemią koronawirusa. Przesądzą o tym najbliższe dni i to, jak kształtować się będzie krzywa zachorowań. Dodał, że rząd poważnie rozważa także korespondencyjne przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich.
101.5k

Koronawirus w Polsce. Wojsko wychodzi na ulice

Nowe obostrzenia w zawiązku z koronawirusem wchodzą w życie od środy 1 kwietnia a wraz z nimi wojsko wchodzi na ulice. Jak poinformował szef MON Mariusz Błaszczak, żołnierze będą pomagać policji w egzekwowaniu nowych zasad. Parki, lasy miejskie i skwery będą pod stałą kontrolą. Czekają nas duże zmiany.
94.8k

Miliony szczepionek już w czerwcu? Padła taka zapowiedź!

Epidemia koronawirusa dotknęła już prawie milion osób na całym świecie. Naukowcy w pocie czoła pracują, by jak najszybciej wynaleźć skuteczną szczepionkę na tę nieznaną dotąd chorobę. Do tego grona dołączył koncern British American Tobacco. Firma poinformowała, że już w czerwcu będzie mogła produkować 1-3 mln dawek szczepionki tygodniowo. Ale czy to możliwe? O opinię zapytaliśmy wirusologa prof. Włodzimierza Guta.