Ból zęba należy do tych najbardziej “upierdliwych”. Potrafi utrzymywać się przez kilka dni i w konsekwencji uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Oczywiście należy się udać do dentysty, ale co zrobić kiedy oczekujesz na wizytę? Oto jeden banalnie prosty i co najważniejsze – skuteczny sposób. 

Oto niektóre z najczęstszych przyczyn nagłych bólów zęba:
– Kamień nazębny
– Zepsuty ząb
– Zapalenie dziąseł
– Brakujący ząb
– Nieprawidłowo założona korona
– Płytka nazębna
– Bezdech senny
– Dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych

Najprościej w tym momencie sięgnąć po tabletkę przeciwbólową, jednak ci którzy przeżyli mocne bóle zębów wiedzą, że pomaga to tylko na czas działania medykamentu, później wszystko wraca do stanu poprzedniego. Łykanie kolejnych tabletek może mieć zgubne skutki, dlatego podsuwamy ten sposób. 

Oczywiście, ten środek zaradczy nie powinien zastępować leczenia u dentysty. Pozwoli Ci on znieść ból, dopóki nie otrzymasz profesjonalnej pomocy.

Potrzebne składniki:
– ½ łyżeczki sproszkowanych goździków
– ½ łyżeczki oleju kokosowego

Stosowanie:

Goździki są bogate w Eugenol, czyli silny środek znieczulający i antyseptyczny, który skutecznie łagodzi ból. Natomiast olej kokosowy oferuje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Oto co musisz zrobić – wymieszaj dokładnie te 2 składniki, aż do uzyskania jednolitej pasty. Użyj pipety lub małego pędzelka i zastosuj powstałą mieszankę w miejsce bólu.

Aby zintensyfikować działanie mieszkanki, stosuj ją 3 razy dziennie. Ból szybko minie a ty poczujesz się dużo lepiej. Dzięki temu spokojnie dotrwasz do wizyty u dentysty. 

Jeżeli nie wierzysz nam na słowo, spróbuj przy najbliższej okazji. Oczywiście mamy nadzieję, że ona zbyt szybko nie nadejdzie. Ogromnym plusem tej metody jest to, że używasz naturalnych składników i nie musisz się martwić o efekty uboczne. Udostępnij ten artykuł znajomym, aby i oni mogli poznać ten sposób!