Wojtuś z "M jak miłość" ofiarą sąsiada mordercy? W 1373 odcinku "M jak miłość" chłopiec zacznie podejrzewać, że jego nowy sąsiad jest seryjnym zabójcą. Wieczorem, podczas spaceru z Karmelem, chłopiec zakradnie się do domu Ostrowskiego i zacznie szukać dowodów. Michał przyłapie juniora w salonie... - A co ty tu robisz?!

Zosia, która tego dnia wróci do Polski z Francji, zaniepokojona zniknięciem brata wyruszy na poszukiwania. Podsłucha rozmowę Michała, z której będzie wynikało, że chce "zabić smarkacza i jego matkę". Od razu zaalarmuje Joasię. Przybrana mama Wojtusia i Zosi wezwie policję. Strach o życie syna każe jej jednak ratować Wojtka na własną rękę. Spanikowana wedrze się do domu Michała. Oskarży go o porwanie i próbę zabójstwa. 

- Gdzie jest mój syn, sukinsynu? Co z nim zrobiłeś?! - krzyknie. Po chwili zauważy Wojtusia. - Mamo tu jestem! Wiesz kto to jest? To pan Tomaszewski, autor kryminałów - powie zachwycony chłopiec.

A Zosia, która zaczytuje się w krwawych powieściach tego pisarza wpadnie w euforię. Okaże się, że Michał Ostrowski ukrywa się pod pseudonimem, bo nie chce, by ktoś na uczelni gdzie wykłada dowiedział się o jego dodatkowym zajęciu.

W 1373 odcinku "M jak miłość" Joasia przeprosi sąsiada za bezpodstawne oskarżenia i za to, że nasłała na niego policję. Ostrowski puści wszystko w niepamięć, ale pod jednym warunkiem- będzie mógł opisać całą tą historię w swojej najnowszej książce.