"M jak miłość" odcinek 1377 ostatni przed wakacjami - wtorek, 29.05.2018, o godz. 20.50 w TVP2

Ślub Izy i Artura w "M jak miłość" otwiera choremu psychicznie Skalskiemu drogę do tego, by żadnych ograniczeń dręczyć, straszyć i szantażować swoją żonę. Skoro zmusił ją do ślubu groźbą, że ujawni sfałszowane wyniki badań wskazujące na to, że Iza jest wariatką i bije swoją córkę Maję (Anna Wierzchoń), to dla Lewińskiej stanie się jasne, że tyran jest zdolny do każdej podłości.

Ze strachu o życie swoje i dziecka Iza zgodzi się posłusznie wypełniać polecenia Artura. Pojedzie z nim nawet na "romantyczny" miesiąc miodowy. W 1377 odcinku "M jak miłość" po powrocie z podróży poślubnej spróbuje na nowo odzyskać zaufanie męża. Po tym jak chciała uciec do Marcina (Mikołaj Roznerski), psychopata będzie bacznie ją obserwował i śledził każdy krok.

Dom Izy w Piasecznie stanie się jej pułapką. Artur nie zgodzi się na to, by Iza wrócił do pracy jako kuratorka sądowa. Mało tego - zabroni ukochanej wychodzić z domu, co w praktyce uznacza, że urządzi jej więzienie w czterech ścianach.

Na szczęście w 1377 odcinku "M jak miłość" Izie uda się oszukać męża i wymknąć do wujka Artura (Roch Siemionowski). Poprosi go o pomoc i wyzna, że jej mąż zachowuje się jak psychopata. Stary Skalski okaże się jeszcze większym świrem. Zamknie Izę w swoim biurze i zawiadomi o wszystkim Artura...