1. Ból w klatce piersiowej

Pierwszą myślą w takiej sytuacji jest zwykle zawał. Na szczęście, w przypadku młodszych ludzi, którym nie dolegają problemy z sercem, ten symptom nie jest zwykle niczym poważnym. Mogą powodować go różne czynniki takie jak stres, zgaga, stan lękowy, a nawet nieprawidłowe napięcie mięśni.

2. Pieprzyki, włókniaki, i brodawki

Tego typu znamiona występują na skórze większości osób i same w sobie nie są powodem do niepokoju, mimo że wiele osób obawia się, że są one znakiem rozwijającego się nowotworu skóry. Powinniśmy jednak zwracać uwagę na wszelkie zmiany skórne – jeżeli dostrzeżemy wyraźną zmianę wyglądu znamienia, powinniśmy skonsultować się z dermatologiem.

3. „Latające muszki”

Wiele osób doświadczyło tego zjawiska przynajmniej raz w życiu. Jego prawidłowa nazwa to męty ciała szklistego, a polega ono na nagromadzeniu się różnych substancji w ciele szklistym oka.  Zwykle pojawiają się one gdy patrzymy na bardzo jasne tło, ale  bez obaw, są całkowicie nieszkodliwe.

4. „Strzelające” stawy

Panuje powszechne przekonanie, że „strzelanie” palcami może skończyć się artretyzmem. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą. Charakterystyczny dźwięk podczas wyłamywania palców powodowany jest przez nagromadzone w stawie powietrze.

5. Zawroty głowy po wstaniu z pozycji siedzącej

Kiedy szybko wstajemy z krzesła, krew gwałtownie dopływa do mózgu, co powoduje lekkie zawroty głowy, a nawet „gwiazdy” przed oczami. Wystarczy odczekać kilka sekund, a ta niemiła sensacja minie.

6. Skurcze

Najczęstszym powodem skurczy mięśni jest zwyczajne odwodnienie. Kiedy twoje ciało nie otrzymuje wystarczającej ilości wody, mięśnie sporadycznie napinają się, dając ci sygnał że czas nawodnić organizm. Jednak jeżeli skurcze powtarzają się często, warto skonsultować się z lekarzem.

7. Drżenie rąk

Trzęsące się ręce wcale nie muszą oznaczać choroby Parkinsona. Wiele osób doznaje tego problemu przy nieprawidłowym odżywianiu, niedoborze witamin, i zwyczajnym stresie.

8. Pionowe wgłębienia na powierzchni paznokcia

Jest to taki odpowiednik zmarszczek na twarzy – pojawiają się wraz z wiekiem, ale nie wyrządzają ciału żadnej krzywdy. Jednak, jeżeli twoje paznokcie są odbarwione, zniekształcone, czy pożłobione poprzecznymi wgłębieniami, lepiej zasięgnąć rady lekarza.

9. Pęknięte naczynka w oku

To bardzo częsta dolegliwość u osób, które wytężają wzrok przez dłuższy czas, na przykład podczas pracy przy komputerze. W większości przypadków powodem jest zwyczajne zmęczenie, intensywne pocieranie oka, czy nawet mocne kichnięcie. Jeżeli pęknięcia objawiają się w formie pojedynczych czerwonych niteczek, nie masz powodu do obaw – po prostu daj oczom odpocząć.

10. Kłopoty z pamięcią

„Dziury w głowie” przydarzają się każdemu z nas. Może powodować je wiele czynników: stres, pośpiech, czy zmęczenie. Nie martw się, to nie jest symptom choroby Alzheimera. Powodem do niepokoju jest na przykład zapominanie przeznaczenia przedmiotów codziennego użytku, czy notoryczne kłopoty z przypomnieniem sobie czegoś co powiedziałaś kilka minut wcześniej.

Źródło: brightside.me