Barbara Kurdej-Szatan przyjechała z mężem do Trójmiasta by obejrzeć słynny spektakl „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po przedstawieniu małżonkowie udali się w towarzystwie aktora i piosenkarza Łukasza Zagrobelnego na miasto. Tam natknęli się na bójkę. 

– Szliśmy, rozmawiając i śmiejąc się. Nagle zobaczyłam, jak kibice atakują kilkunastoletniego chłopaka. Przewrócili go i zaczęli bić. Ja natychmiast podniosłam alarm. Zaczęłam przeraźliwie krzyczeć, użyłam nawet kilku wulgaryzmów i nie wiem, jak to się stało, ale zostawili tego biednego chłopaka i uciekli – powiedziała aktorka magazynowi „Rewia”.

Na szczęście zaatakowanemu chłopakowi nic poważnego się nie stało. Nie chciał by wzywano pogotowie ratunkowe.

Okazuje się, że Barbara Kurdej-Szatan także była w niebezpieczeństwie. Za jej plecami znajdowali się bowiem inni kibice. – Dzisiaj wiem, że takim impulsywnym zachowaniem naraziłam Rafała i Łukasza, bo nie zdawałam sobie sprawy, że za nami idzie jeszcze pięciu kibiców. Jednak nie potrafię przejść obojętnie obok kogoś, komu dzieje się krzywda. Na szczęście nas nie zaatakowali, ale wiem, że mogło być różnie – dodała aktorka.