Pogoda. Piątek ze słońcem. Do 20 stopni

W piątek na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu prognozowane jest duże zachmurzenie. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. Na zachodzie i nad morzem więcej przejaśnień. Na termometrach od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 16-17 na Podlasiu, do 19-20 w pasie od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Pogoda. Sobota z deszczem, miejscami rozpogodzenia

W sobotę od poranka zachmurzenie duże z opadami deszczu na Lubelszczyźnie i wschodzie Mazowsza. Na pozostałym obszarze sporo słońca i sucho. Po południu nadal pogodnie na Pomorzu Zachodnim, na Kujawach, w Wielkopolsce, w Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku. Do końca dnia zachmurzenie duże z opadami utrzyma się na Mazowszu, Kielecczyźnie i w Górach Świętokrzyskich. W Tatrach spadnie śnieg.

Najchłodniej na Mazowszu i Lubelszczyźnie, tu ledwo 11 st. C pod chmurami. Najcieplej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, Warmii i Mazurach, Ziemi Lubuskiej i Opolszczyźnie - do 17-18 stopni.

Pogoda. Niedziela deszczowa na południu. Nad morzem i na Mazurach słonecznie

Nad ranem w niedzielę intensywnie ma padać na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Tutaj możliwe nawet 50 mm wody na metr kwadratowy powierzchni. Zdecydowanie słabsze opady, do 15-20 mm, wystąpią na Mazurach, Podlasiu, w centrum i na Dolnym Śląsku. Do popołudnia od Wrocławia po Kraków będzie jeszcze padać. Pod wieczór opady osłabną i zaczną zanikać. Pogoda dopisze na Warmii, Podlasiu, i nad morzem, na północy Mazowsza nawet 19 stopni i sporo słońca. Z kolei na Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej nawet 21 stopni.