Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Były kierowca rajdowy jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 k/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 63 kilometry. Jazdę Hołowczyca udało się sfilmować funkcjonariuszom drogówki w radiowozie z wideorejestratorem.

Krzysztof Hołowczyc próbował się tłumaczyć, że spieszył się na konferencję dotyczącą... bezpieczeństwa na drogach. Rajdowiec od kilku lat jest ambasadorem fundacji „Kierowca Bezpieczny'”.

Krzysztof Hołowczyc już skomentował utratę prawa jazdy.

- Jak pewnie wiecie już z mediów wczoraj straciłem prawo jazdy na 3 miesiące. Sytuacja w zasadzie banalna. Jedziemy sobie razem z Maćkiem Wisławskim do Polanicy na spotkanie z klientami pewnego dużego banku. Dojeżdżamy do Nowej Rudy, wspominając sobie nasze niegdysiejsze zwycięstwa odniesione tych okolicach. Jechaliśmy spokojnie, raczej nie szybciej niż 100 km/h. W pewnym momencie dojeżdża do nas z tyłu nieoznakowany samochód policji w wideorejestratorem. Policjanci twierdzą, że według ich zapisu wideo jechaliśmy 113 km/h w terenie zabudowanym i w związku z tym zatrzymują mi prawo jazdy - napisał rajdowiec na Instagramie.

Potem jednak zaatakował policjantów.

- Tłumaczymy im z Maćkiem, że jesteśmy przekonani, że nie jechaliśmy powyżej 100 km/h, że odczyt to jest ich prędkość a nie nasza, że taka metoda pomiaru nie jest precyzyjna, że są wyroki sądów w tej materii. Pokazujemy, że w radiowozie ciśnienie kół jest sporo za niskie i to też zawyża wskazywaną prędkość. To wszystko na nic. Oczywiście nie zgadzam się na przyjęcie mandatu, uważając, że pomiar był przeprowadzony nieprawidłowo. Nie zmienia to faktu, że zatrzymują moje prawo jazdy - dodał Hołowczyc.

Jak pewnie wiecie już z mediów wczoraj straciłem prawo jazdy na 3 miesiące. Sytuacja w zasadzie banalna. Jedziemy sobie...

Opublikowany przez Krzysztof Hołowczyc na 2 marca 2018

To nie pierwszy raz kiedy Krzysztof Hołowczyc przekroczył przepisy ruchu drogowego. W październiku 2013 roku policja zatrzymała go, gdy nissanem GT-R pędził z dużą prędkością. Na terenie, gdzie widniało ograniczeniu do 90 km/h, rajdowiec pędził ponad 160 km/h. Nie przyjął wówczas mandatu i sprawa trafiła do sądu w Mławie. Potem został ukarany grzywną w wysokości 4 tys. zł i 2600 zł kosztów sądowych.

Hołowczyc złożył wówczas wniosek o apelację. Później, w wyniku przedawnienia, kierowca rajdowy został obciążony tylko kosztami (1000 zł) sporządzenia opinii przez biegłego z zakresu technologii pomiaru prędkości.