1. Suszenie wyłącznie gorącym powietrzem

Suszarki nie bez powodu mają dwa rodzaje nawiewu. Chłodne powietrze utrwali twoją fryzurę poprzez spowolnienie parowania wilgoci. Przełączanie między dwoma rodzajami jest też dobrą metodą na uniknięcie rozdwojonych końcówek.

2. Nieprawidłowy kierunek strumienia powietrza

Susz włosy od nasady do końcówek, zgodnie z kierunkiem wzrostu. W przeciwnym razie, uszkodzisz strukturę włosów i sprawisz, że będą one napuszone.

3. Nieprawidłowe trzymanie suszarki

Mimo, że trzymanie suszarki ręką dominującą jest naturalne, nie powinniśmy tego robić. Silniejsza ręka powinna zajmować się stylizowaniem i rozczesywaniem włosów. Dzięki temu zachowasz większą kontrolę podczas suszenia i poświęcisz na nie mniej czasu.

4. Sczesywanie włosów w dół

Ta czynność niszczy objętość włosów. Zamiast tego, złap końcówki włosów grzebieniem i skieruj ciepły strumień powietrza na kosmyki. Dzięki temu, uzyskasz obfitą i "żywą" fryzurę.

5. Trzymanie suszarki zbyt blisko głowy

Ta czynność niszczy objętość włosów. Zamiast tego, złap końcówki włosów grzebieniem i skieruj ciepły strumień powietrza na kosmyki. Dzięki temu, uzyskasz obfitą i "żywą" fryzurę.

5. Trzymanie suszarki zbyt blisko głowy

Zbyt bliskie trzymanie suszarki nie tylko sprawi, że struktura włosa stanie się krucha, ale może też podrażnić skórę głowy. Rekomendowana odległość to 30 cm.

6. Nierozdzielanie włosów

Często suszymy włosy w całości, po prostu poruszając suszarką. Proces ten można znacznie usprawnić i skrócić poprzez rozdzielenie włosów na 4-5 pasm i utrwalenie ich spinkami.

7. Zbyt długie trzymanie włosów zawiniętych w ręcznik

Nie susz włosów w ręczniku dłużej niż 30 minut. Z czasem, powierzchnia ręcznika wywołuje tarcie i sprawia, że włosy stają się wrażliwe podczas suszenia. Jeśli już używasz ręcznika, upewnij się, że jest on miękki i zdejm go po 10 minutach.

8. Zbyt szybkie wychodzenie na zewnątrz

Po skończeniu suszenia powinnaś pozostać w domu przez kilkanaście minut. Drastyczna zmiana temperatury nie tylko negatywnie odbije się na objętości włosów, ale może również uszkodzić skórę głowy.

9. Zaniedbanie suszarki

Czyszczenie wnętrza suszarki to czynność, którą powinniśmy wykonywać regularnie. Zbiera się w niej kurz i brud, który nie tylko może spowolnić i uszkodzić urządzenie, ale i wyrządzić krzywdę twoim włosom. Jeżeli często używasz suszarki, powinnaś czyścić ją przynajmniej raz w miesiącu.

10. Trzymanie suszarki w jednej pozycji

To oczywisty błąd, ale wciąż popełnia go wiele osób. Suszarka powinna być w nieustannym ruchu, zmieniać kąty i obracać się wokół głowy. To pomoże ci uzyskać czyste i suche włosy o wiele szybciej.

Źródło: brightside.me