Kiedy nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Minister Łukasz Szumowski na antenie Radia ZET zapowiedział, że z usług fryzjerów i kosmetyczek będzie można skorzystać najprawdopodobniej... w najbliższy poniedziałek, 18 maja. To będzie trzeci etap odmrażania gospodarki.

Przypomnijmy, że minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przed kilkoma dniami mówiła o otwieraniu zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. - Mam nadzieję, że druga połowa maja to będzie ten czas, kiedy będziemy mogli wszyscy poprawić fryzurę - powiedziała w porannej rozmowie z RMF FM wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, w tym samym czasie otwarte zostaną też restauracje. Wytyczne dotyczące branż, które zostaną uwolnione w kolejnym etapie, mają się pojawić jeszcze w tym tygodniu na stronach Ministerstwa Rozwoju.

Jak będzie wyglądać wizyta u fryzjera?

Z informacji, które podaje Radio Zet wynika, że na wizytę będzie można umówić się przez telefon lub internet. Do salonu trzeba będzie przyjść na wskazaną godzinę, lecz nie wcześniej, bo zostaną zlikwidowane poczekalnie. Przed zrobienie wyczekiwanej fryzury będzie mieli zmierzoną temperaturę i odpowiedzieli na krótką ankietę dotyczącą naszego samopoczucia. Fryzjer będzie zaopatrzony w odzież ochronną. Nie będzie też mowy o skorzystaniu z kawy czy herbaty, dostępna ma za to być woda w jednorazowych opakowaniach.