Mamy 153 nowe przypadki zakażenia - poinformowało rano na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Jedna osoba zmarła.

Nowe przypadki zakażenia dotyczą województw: śląskiego (71), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (10), opolskiego (9), pomorskiego (9), małopolskiego (9), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (1).

Resort poinformował też o zgonie 57-letniego mężczyzny z Raciborza. Mężczyzna ten, jak informuje resort, miał "choroby współistniejące".

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce potwierdzono już 15 200 przypadków zakażeni. 756 osób zmarło.

W szpitalach przebywa 2 758 osób chorych na COVID-19. Kwarantanną objęte są ponad 104 tys. osób., ponad 17,5 tys. osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

W ciągu ostatniej doby do zdrowia powróciły 322 osoby, tym samy liczba ozdrowieńców wzrosła do 5 184 osób.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

19 kwietnia odnotowano w Polsce aż 545 nowych przypadków zakażenia - to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju.

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.