Anna i Robert Lewandowscy po raz drugi zostali rodzicami. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami na świat przyszła dziewczynka, która otrzymała imię Laura.

W środę, 6 maja dumny tata podzielił się radosną nowiną z fanami na Instagramie

"Witaj na świecie Laura. Dobra robota mamusiu" - napisał Robert Lewandowski pod pierwszym zdjęciem z drugą córką. 3 lata temu podobną fotografią oznajmił fanom przyjście na świat Klary.

3-letnia Klara została starszą siostrą

Pierwsze dziecko Ani i Roberta Lewandowskich pojawiło się na świecie w maju 2017 roku. Szczęśliwi rodzice niemal od razu podzielili się radosną nowiną z fanami w mediach społecznościowych. 4 maja, zaraz po porodzie, piłkarz opublikował w internecie uroczą fotografię, na której pozował ze swoją córką.

Klara od chwili narodzin wywołuje żywe zainteresowanie mediów i internautów, jednak Lewandowscy jak dotąd nie pokazali jej twarzy, chroniąc jej prywatność.

- Ustaliliśmy z Anią, że nie pokazujemy twarzy dziecka. Klara dorośnie i sama zdecyduje, czy chce być popularną osobą, czy zostać w cieniu. Nie chcieliśmy decydować za dziecko. Dla rodzica każde zdjęcie dziecka jest fajne, ale trzeba pamiętać, że to sytuacja prywatna. I są także kwestie bezpieczeństwa – wyjaśnił ostatnio Robert Lewandowski w rozmowie z magazynem "Twój Styl".

Teraz ich niespełna 3-letnia córka Klara doczekała się wymarzonego rodzeństwa.

„Cieszynka" Lewandowskiego oznajmiła drugą ciążę jego żony

O tym, że Lewandowscy spodziewają się drugiego dziecka świat dowiedział się 6 listopada ubiegłego roku. W 69 minucie meczu Bayernu Monachium z Olympiakosem, po strzelonym golu, Robert Lewandowski złapał piłkę i wsadził ją sobie pod koszulkę, dając tym samym znak, że jego żona jest w ciąży.

Tę informację po zakończonym meczu potwierdziła także Anna Lewandowska. Na Instagramie opublikowała zdjęcie Roberta z wypchaną piłką koszulką, dodając hasztag "baby" oraz emotikonę przedstawiającą kobietę w ciąży.

Lewandowscy nie kryli radości z faktu, że ich rodzina się powiększy. Później bardzo chętnie dzielili się z fanami prywatnymi zdjęciami. Anna Lewandowska dodatkowo relacjonowała przebieg swojej ciąży, publikując w mediach społecznościowych zdjęcia rosnącego ciążowego brzucha. Nie przestawała też motywować swoich obserwatorów do aktywności fizycznej. Ze względu na to, że czuła się dobrze, sama też nie rezygnowała z aktywności fizycznej - nawet w zaawansowanej ciąży.

Druga ciąża zaskoczyła Lewandowską

W grudniu ubiegłego roku Anna Lewandowska udzieliła wywiadu serwisowi WP SportoweFakty. W szczerej rozmowie z Pawłem Kapustą opowiedziała m.in. o tym, że druga ciąża była dla nich zaskoczeniem. Przyznała, że choć na pierwszą ciążę długo oczekiwała z mężem, to ta druga była dla nich zaskoczeniem. Oczywiście pozytywnym, bo para sportowców planowała powiększenie rodziny, jednak myśleli, że stanie się to nieco później.

„Druga ciąża była dla nas radosną niespodzianką. Chcieliśmy jej bardzo, ale odrobinę później. Gdy mówiłam o tym Robertowi, byłam zszokowana, bo przede mną były wrześniowe aktywności. To na pewno nie był Plan by Ann!" - przyznała otwarcie Lewandowska.

W rozmowie trenerka zdradziła też, że kiedy była w ciąży z Klarą dość rzadko pokazywała brzuch, a po urodzeniu dziecka przez blisko dwa tygodnie nie chciała nawet dodać zdjęcia z córką, bo była przerażona zamieszaniem, jakie wokół niej się zrodziło. Teraz będzie nieco inaczej. "W pierwszej ciąży wcale nie pokazywałam często brzucha. Jasne, nagrałam płytę, napisałam książkę, ale to były tylko dwa miejsca, w których pokazałam ciało. Było mi jednak zarzucane, że się tym brzuchem chwalę, obnoszę. Teraz, w drugiej ciąży, będę robiła wszystko, co mi się będzie podobało. Nie będę oczywiście pokazywać szczegółów, bo to też okres, w którym kobieta powinna się wyciszać, ale na pewno nie będę się ograniczać w wypełnianiu swoich zawodowych obowiązków” - mówiła będąc w 2. trymestrze ciąży.