1. Przymocuj mydło magnesem by nie upuszczać go podczas prysznica.

Jeśli jedynym miejscem, na które możesz odłożyć mydło, jest kran, łatwym rozwiązaniem będzie zamontowanie zwykłego magnesu, by nie spadało ono co chwilę na ziemię.

  • Zrób w mydle otwór o średnicy nakrętki od butelki.
  • Weź nakrętkę i włóż do niej magnes.
  • Włóż nakrętkę do mydła. Teraz bez problemu będzie ono trzymać się metalowych powierzchni.

2. Usuń odłamki szkła z podłogi

Zbite szkło nie musi być dużym problemem, ale malutkie fragmenty i drobinki trudno zebrać za pomocą zmiotki. Możesz jednak zrobić to z łatwością, używając kostki mokrego mydła.

3. Rozpraw się ze skrzypiącymi drzwiami.

Mydło przydaje się nie tylko do mycia, lecz może pomóc ci także uporać się ze skrzypiącymi drzwiami. Wystarczy, że potrzesz nim zawiasy i kilkakrotnie otworzysz i zamkniesz drzwi by rozprowadzić je po całym mechanizmie.

4. Uchroń rośliny przed szkodnikami aby przedłużyć ich piękno.

Mydło pomoże ci także w ochronie roślin domowych i ogrodowych przed powszechnymi szkodnikami. Wystarczy, że rozpuścisz łyżkę mydła (możesz użyć mydła w płynie lub zetrzeć odpowiednią ilość z kostki) w niecałych 4 litrach wody, dodając opcjonalnie łyżkę oleju roślinnego. Dokładnie wymieszaj miksturę i spryskaj nią rośliny.

5. Wyczyść lustro w łazience i zapobiegnij parowaniu.

Nanieś cienką warstwę mydła na powierzchnię lustra, a następnie wypoleruj je miękką szmatką.

6. Włóż kostkę mydła do szafy aby zapewnić świeży zapach ubrań.

Mydło w kostce roztacza woń, która łatwo wchłania się przez tkaniny. Wystarczy, że wybierzesz mydło o twoim ulubionym zapachu i położysz je w szafie.

7. Wypoleruj okulary przeciwsłoneczne i uodpornij je na parowanie.

Przemyj okulary letnią wodą, a następnie nałóż na palec niewielką ilość mydła i delikatnie wetrzyj je w obie strony szkieł. Na koniec, wypoleruj je szmatką z mikrofibry.

8. Wypełnij otwory po gwoździach w ścianie w przypadku braku specjalistycznych narzędzi.

Dziury po gwoździach rzucają się w oczy i psują estetykę całego pomieszczenia. Aby uporać się z nimi w najprostszy sposób, wystarczy użyć kostki mydła. Potrzyj otwór suchą kostką, a następnie przetrzyj go szmatką by zebrać nadmiar mydła. Gotowe.

Źródło: brightside.me