1. Obierz pomidory szybko i łatwo.

Nabij pomidora na widelec i przytrzymaj go nad włączonym palnikiem, około 10 cm nad płomieniem.

2. Chroń dłonie podczas krojenia ostrych papryczek.

Rozetrzyj w dłoniach łyżkę oleju lub oliwy. Powstała bariera ochroni twoją skórę przed podrażnieniami.

3. Użyj liści sałaty do przechowania awokado.

Liście sałaty mogą być stosowane jako ekologiczny papier do zawijania. Przekrojone awokado zawinięte w taki liść zachowa w lodówce świeżość nawet do tygodnia.

4. Wyciśnij sok z jabłka przy minimalnym bałaganie.

Zamroź jabłko, a następnie pozostaw je aż do całkowitego rozmrożenia. Teraz z łatwością możesz wycisnąć z niego sok, prosto do szklanki.

5. Użyj olejków eterycznych podczas krojenia cebuli.

Olejek goździkowy uchroni cię przed podrażnieniem i łzawieniem oczu podczas krojenia cebuli. Dodaj kilka kropli do miski z ciepłą wodą i ustaw ją obok deski do krojenia.

6. Użyj miksera do rozdrobnienia mięsa.

Mikser poradzi sobie niemal z każdym rodzajem ugotowanego mięsa – drobiem, wieprzowiną, czy wołowiną. Ustaw mikser na niskie obroty i miksuj około 2 minuty.

7. Pokrój zioła jeszcze szybciej przy pomocy radełka do pizzy.

To szybsza i wygodniejsza alternatywa siekania ziół nożem.

8. Użyj zamykanego worka do przygotowania czosnku.

Jeśli nie obierać i kroić czosnku za każdym razem gdy go potrzebujesz, przygotuj zamykany worek i wypełnij go drobno posiekanym czosnkiem. Następnie, spłaszcz jego powierzchnię, podziel na kostki, i zamroź. Gdy potrzebujesz dodać czosnku do przyrządzanej potrawy, po prostu odłam jedną kostkę i wrzuć ją do garnka.

9. Spraw by twój hamburger był soczysty.

Aby zapobiec wysuszaniu mięsa w trakcie pieczenia, połóż na nie kostkę lodu i poczekaj aż się rozpuści. Następnie, przewróć mięso i piecz tak jak zwykle.

10. Uodpornij powierzchnię grilla na przylepianie się.

Po prostu przekrój ziemniaka na pół i nasmaruj nim ruszt przed pieczeniem. Zawarta w ziemniaku skrobia stworzy barierę ochronną, która przyda się podczas pieczenia bardziej delikatnych rzeczy, na przykład łososia.

11. Obierz czosnek bez noża.

Wlej do miski ciepłą wodę, umieść w niej czosnek, i zostaw go na 5 minut. Po upływie tego czasu, będzie on banalnie prosty do obrania.

12. Użyj mąki do gwałtownego przyspieszenia dojrzewania awokado.

Zanurzając awokado w mące, przyspieszysz wydzielanie etenu w owocu i sprawisz, że wchłonie on nadmierną wilgoć. Ten proces znacznie przyspiesza dojrzewanie.

Źródło: brightside.me