Ta dramatyczna historia wydarzyła się na wyspie Jawa w Indonezji. 9-latka z Tangerang bawiła się z przyjaciółmi w pobliżu miejsca, gdzie stawiano słupy elektryczne, a potem naciągano na nie przewody.

Dzieci dla zabawy chwytały kable w momencie, gdy robotnicy podnosili je do góry. Jak podaje "The Jakarta Post" dziewczynka w pewnej chwili spostrzegła, że znajduje się wysoko nad ziemią i zamiast puścić kabel, ze strachu chwyciła się mocniej i pozwoliła, by wciągnięto ją jeszcze wyżej. Natychmiast zaczęła krzyczeć i płakać. Mówiła, że ma już siły, by dalej się trzymać.

Na pomoc przybiegli jej mieszkańcy. Postanowili przynieść z domów materace, które rozłożyli nad dzieckiem i polecili jej skoczyć. Szczęśliwie, 9-latka przeżyła upadek. Nabawiła się tylko lekkich obrażeń, którymi zajęto się w szpitalu.

Rizki Aftarianto z firmy energetycznej PLN, która montowała przewody elektryczne, przeprosił za incydent i obiecał, że przedsiębiorstwo wzmocni nadzór, by podobna sytuacja nie wydarzyła się ponownie. 

(Źródło: "The Jakarta Post")