1. Masz większą szansę na poznanie właściwej osoby

Będąc w związku podświadomie unikasz bliskich kontaktów z przeciwną płcią aby nie wzbudzać zazdrości w partnerze. W ten sposób, przegapiasz mnóstwo okazji na poznanie świetnych ludzi i nawiązanie przyjaźni. Jeśli czujesz, że dusisz się w swoim związku, rozwód da ci okazję na poznanie partnera bardziej pasującego do ciebie.

2. Możesz poświęcić więcej energii na rozwijanie siebie i swoich zainteresowań

Pozostając w nieszczęśliwym małżeństwie ryzykujesz swoim zdrowiem emocjonalnym. Z czasem zaczynasz czuć się jak robot pozbawiony ambicji i chęci do samorealizacji. Jeżeli twoje życie nie przynosi ci radości, czy nie czas coś w nim zmienić? Zamiast tracić energię na podtrzymywanie związku, który nie ma przyszłości zajmij się sobą.

3. Odzyskasz szczęście

Poprzez wydostanie się z nieudanego małżeństwa tracisz partnera, ale odzyskujesz szczęście. Życie jest zbyt krótkie aby marnować je na błędy – jeżeli czujesz, że małżeństwo czyni cię nieszczęśliwą i niespełnioną, po co je kontynuować? Choć rozwód nigdy nie jest przyjemnym przeżyciem, z czasem zostawisz to za sobą i otworzysz nowy rozdział w życiu.

4. Twoje dzieci także staną się szczęśliwsze

Wiele par decyduje się na pozostanie razem mimo braku szczęścia. Robią to „dla dobra dzieci,” ale czy ma to sens? Twoje dzieci nie są głupie i widzą, że sprawy między wami nie układają się tak jak powinny, a bycie świadkiem ciągłego dogryzania i sprzeczek może odbić się na ich psychice. Co gorsza, w przyszłości mogą one mieć zaburzony wizerunek małżeństwa, nie potrafiąc odróżnić zdrowego związku od toksycznego.

5. Twoje zdrowie może się poprawić

Wiele osób wierzy, że małżeństwo może pozytywnie wpłynąć na zdrowie, ale w przypadku nieszczęśliwego związku nie ma o tym mowy. Wręcz przeciwnie – ciągłe konflikty, kłótnie i ogólny brak pozytywnych uczuć mogą odbić się na twoim zdrowiu. Życie w ciągłym stresie sprzyja chorobom serca, nowotworom, cukrzycy, czy osłabieniu układu odpornościowego.

6. Zaczniesz wyglądać lepiej

Nawet jeśli nie zamierzasz przechodzić na dietę, po rozwodzie wciąż możesz zauważyć u siebie pewne zmiany w wyglądzie. Każda zewnętrzna przemiana zaczyna się od wnętrza – odzyskanie radości i lepszego samopoczucia realnie wpłynie na twój wygląd. Dodatkowo, tak duża zmiana życiowa jak rozwód może popchnąć cię do kolejnych decyzji: zadbania o sylwetkę, kupienia nowych ciuchów, odświeżenia makijażu, itp.

7. Twoja emerytura będzie łatwiejsza

Rozwód często wiąże się z kosztami, ale na dłuższą metę może okazać się korzystny także od strony finansowej. Rozwiedzione kobiety, które pozostają singielkami często lepiej radzą sobie w podeszłym wieku. Po rozwodzie zwykle skupiamy się na karierze aby zapomnieć o miłosnym niepowodzeniu. Skutkuje to wyższymi zarobkami, a co za tym idzie, wyższą emeryturą, dzięki której nie będziesz musiała rezygnować z celów i marzeń nawet w podeszłym wieku.

Źródło: brightside.me