Jednak ten mężczyzna postanowił napisać szczery post na Facebooku, w którym przyznał się, że wielokrotnie powinien postąpić inaczej, a także doradził innym co zrobić aby utrzymać swój związek.

1. Zabieraj ją na randki, nawet po ślubie

Musisz pamiętać, że uczucia kobiety nie można brać za pewnik. Nie zapominaj o obietnicach, które składałeś jej gdy prosiłeś ją o rękę, i postaraj się być tym mężczyzną, któremu powiedziała „tak.” Nie popadaj w lenistwo.

2. Zakochuj się w niej ponownie i ponownie

Ludzie się zmieniają, a wy nie jesteście wyjątkiem. Oboje jesteście inni niż w momencie gdy się pobieraliście, a za 5 lat będziecie inni niż dziś. Zmiany są nieuniknione i sprawią one, że wasz związek przejdzie wiele prób. Dlatego zawsze powinieneś walczyć o jej serce, nawet gdy już je zdobyłeś.

3. Nie próbuj jej zmienić

Twoim zadaniem jest kochanie jej taką jaką jest. A jeżeli ona sama się zmieni, powinieneś to zaakceptować i uszanować.

4. Staraj się patrzeć na jej najlepsze strony

Skupianie się na negatywach i irytujących rzeczach sprawi, że urosną one do rangi poważnego problemu. Zamiast tego, doceniaj te aspekty, które sprawiły, że ją pokochałeś.

6. Kontroluj swoje emocje

Uszczęśliwianie ciebie nie jest jej zadaniem, i nie powinna ona być też powodem smutku. To ty musisz odnaleźć własne szczęście i dzielić się nim. Ciesz się życiem, ciesz się waszym związkiem, i nie dawaj ponieść się emocjom.

7. Nie bądź zbyt poważny

Nie bierz życia całkowicie na serio. Pamiętaj, istnieje czas na relaks, śmiech, i zabawę. Te rzeczy ułatwiają codzienne życie i pozwalają na rozładowanie negatywnych emocji.

8. Pozwól jej być sobą

Nie próbuj naprawić swojej żony gdy czuje się sfrustrowana, czy zła – wystarczy, że okażesz jej wsparcie, wysłuchasz jej problemów i pokażesz, że zawsze może na tobie polegać. Emocje kobiet są niczym fale – jednego dnia wysokie, drugiego niskie. Jeśli nauczysz się jak na nie reagować, zbudujesz zaufanie i więź, która pomoże waszemu związkowi dojrzeć.

9. Bądź obecny

Twoja partnerka zasługuje nie tylko na twój czas, ale także uwagę. Kiedy jesteście razem, nie zaprzątaj sobie głowy innymi rzeczami – pokaż, że twoja uwaga jest skupiona wyłącznie na niej.

10. Nie bądź głupcem

Nie bój się błędów. Zarówno ty jak i ona popełnicie ich całe mnóstwo. Kluczem jest wyciąganie z nich wniosków i unikanie ich powtarzania. To wzmacnia charakter i pozwala na lepsze radzenie sobie z przyszłymi problemami.

11. Nie bój się okazywać uczuć

Nie musisz bez przerwy być silnym i niewzruszonym filarem waszego związku. Nie bój się pokazać swojej delikatnej strony – uczuć, problemów, a nawet obaw. Każdy je posiada, a jeżeli wasz związek ma trwać w szczęściu, powinniście wzajemnie zdawać sobie z nich sprawę i nie bać się o nich rozmawiać.

12. Nie zwlekaj z wybaczaniem

Chowanie urazy nie prowadzi do niczego dobrego. W każdym związku zdarzają się kłótnie, ale powinniście jak najszybciej zostawiać je za sobą, gdyż w przeciwnym razie obciążą one waszą relację niczym kotwica. Wybaczenie pozwala na odcięcie tej kotwicy.

Źródło: brightside.me