"Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego" - przekazuje resort zdrowia.

Niestety wzrosły także śmiertelne przypadki zakażenia koronawirusem. Tylko w środę wieczorem potwierdzono śmierć 7 osób - to 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 2554 osób, 43 osób zmarło. Wcześniej resort zdrowia przekazał informację o przeprowadzonych testów. Od początku pandemii laboratoria zbadały 55,8 tys. próbek, z czego w ciągu ostatnich 24h wykonano ponad 4,3 tys. testów. Blisko 97 proc. z nich dało wynik "ujemny.