Liczba zarażonych koronawirusem zmienia się dosłownie z godziny na godzinę. Odnotowanych przypadków jest w Polsce już ponad 2000! Eksperci nie pozostawiają złudzeń, że kulminacyjny moment dopiero przed nami. Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zmienia się nasze życie codzienne. Ostatnie dni i tygodnie przyniosły wiele ograniczeń. Celem jest zminimalizowanie przyrostu liczby zachorowań. Na spadki w statystykach trzeba jednak poczekać, a przede wszystkim stosować się do zaleceń i uzbroić w cierpliwość.

17:44 APEL ministra zdrowia w sprawie Wielkanocy

Niebawem święta, i wielu z nas chciałoby wyruszyć do bliskich. W tym roku będzie to jednak bardzo trudne.  Minister Łukasz Szumowski zaapelował do Polaków, aby w święta jak najbardziej przestrzegali ograniczeń. - Oczywiście czas świąt jest szczególny, ale na pewno jeśli ma to być święto nowego życia, to powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia i reżim niespotykania się - powiedział polityk. 

17:33 Belgia: Nie żyje 12-latka zakażona koronawirusem!

W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 876 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarło kolejnych 98 osób - podały belgijskie władze. Wśród ofiar śmiertelnych jest 12-latka.

17:26 Putin ZAGROŻONY?! Lekarz, z którym się widział, MA WIRUSA!

Procenko to główny lekarz szpitala w moskiewskim szpitalu nr 40 na osiedlu Kommunarka. Kilka dni temu gościł tam nie byle kogo - prezydenta Rosji, Władimira Putina. Oprowadzał Putina po szpitalu, a świat obiegły zdjęcia rosyjskiego prezydenta ściskającego dłoń lekarza i wizytującego szpital w ciężkim kostiumie przeciwskażeniowym. Teraz okazało się, że lekarz również jest chory

17:20 Włoski Instytut Zdrowia: mamy szczyt zakażeń koronawirusem

- Doszliśmy do szczytu, ale ten szczyt to nie punkt, ale płaskowyż, z którego powinniśmy teraz zacząć schodzić - stwierdził Brusaferro na dzisiejszej konferencji prasowej w Rzymie.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, zaprezentowany w poniedziałek oficjalny bilans koronawirusa we Włoszech to 101 tys. potwierdzonych przypadków i ponad 11 tys. zgonów.

17:18 Przejmujący apel siostry zmarłego na koronawirusa kierowcy z ministerstwa

Wielki smutek ogarnął Ministerstwo Sprawiedliwości. Nie tak miało być, nikt się nie spodziewał, że koronawirus odbierze życie kierowcy z resortu Zbigniewa Ziobry. Przecież Michał Grajewski (+ 37 l.) był młody, silny, nie chorował… Miał tyle planów, każdą wolną chwilę poświęcał na pomoc zwierzętom. Jego śmierć to cios dla współpracowników, przyjaciół oraz rodziny. Jego siostra, pani Aleksandra wystąpiła do Polaków z poruszającym apelem. - Cieszcie się że żyjecie, bo za chwilę może was już nie być – przestrzega. 

17:06 Po 20 dniach WYGRALI WALKĘ z COVID-19! Są kolejni ozdrowieńcy

Kolejne pozytywne informacje dotyczące COVID-19 w Wielkopolsce. Dwoje pacjentów zakażonych koronawiursem zostało ozdrowieńcami. Kobieta i mężczyzna byli pacjentami szpitala jednoimiennego w Poznaniu. 

16:55 Pełne Błonia i tłumy spacerowiczów. Krakowianie masowo ruszyli na ulice 

Piękne słońce, bezchmurne niebo i wysokie temperatury zachęcały w miniony weekend do aktywności na świeżym powietrzu. Krakowianie zdecydowali się masowo wyjść na ulice, mimo licznych próśb i apeli o pozostanie w domach. W czasie pandemii koronawirusa wychodzenie z miejsca zamieszkania może okazać się nawet zabójcze

16:39 Młody wolontariusz schroniska dla zwierząt ZMARŁ na KORONAWIRUSA. Kim był?

Kochał zwierzęta, którym niósł pomoc jako wolontariusz w schronisku i inspektor Otwockiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt. Był ciepły, uśmiechnięty, pełen pasji... Tak wspominają go koledzy. 

16:29 Przedsiębiorcy z „Pietryny” wyręczają rząd. Przekazali tysiące rękawiczek dla służb

Od kilku dni mieszkańcy Łodzi udzielają pomocy tym, którzy pracują w specyficznych warunkach pandemii koronawirusa. Teraz dołączyli do nich właściciele firm usługowych – przede wszystkim salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu - działających przy popularnej „Pietrynie”. Ich działalność biznesowa została zawieszona, więc rękawiczki i maseczki są im w tej chwili nie potrzebne. 

16:22 Nocne spotkanie na stacji benzynowej. Hot dogi i głupie tłumaczenie

Policjanci z woj. podlaskiego konsekwentnie reagują wobec osób, które nie przestrzegają wprowadzonych obostrzeń. W miniony weekend, policjanci ukarali mandatami trzech mężczyzn z powiatu wysokomazowieckiego, którzy spotkali się na stacji benzynowej na hot-dogi.