Gubernator stanu Illinois był poruszony informacją o śmierci małego dziecka z powodu koronawirusa.  - Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie, gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek -  powiedział J.B. Pritzker. 

Gubernator Illinois podkreślił że zakażenie wirusem rzadko kończy się śmiercią wśród dzieci. Media nie informują o żadnych szczegółowych danych dotyczących dziecka. Nie podano płci, miasta, ani dokładnego wieku. Wiadomo natomiast, że niemowlę było jedną z 47 ofiar śmiertelnych koronawirusa na terenie Illinois. Do tej pory na terenie stanu wykryto 3 491 przypadków koronawirusa.

Dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois, dr Ngozi Ezike podkreślił że nigdy wcześniej nie doszło do śmierci niemowlęcia z powodu COVID-19. 

Telewizja FoxNews informuje natomiast o 10-miesięcznym dziecku zarażonym koronawirusem, które zmarło w Chinach. Dziecko cierpiało na niedrożność jelit, niewydolność narządów i zmarło po czterech tygodniach spędzonych w szpitalu.

Za najmłodszą ofiarę koronawirusa w Europie uważany jest 14-letni chłopiec z Portugalii. Nastolatek nie cierpiał na żadne poważne choroby. Zmarł w niedzielę rano w szpitalu w Santa Maria da Feira. Kilka dni wcześniej we Francji zmarła 16-letnia dziewczyna o imieniu Julie. Dziewczyna miała tylko łagodny kaszel.

(Fox News)