Boris Johnson ma koronawirusa! - W ciągu ostatnich 24 godzin doświadczyłem łagodnych objawy i uzyskałem pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Jestem obecnie w samoizolacji, ale nadal będę kierować działaniami rządu za pośrednictwem wideokonferencji, gdy będziemy walczyć z tym wirusem - powiedział Johnson w nagraniu, które opublikował w mediach społecznościowych.

Wczoraj wieczorem Boris Johnson dziękował lekarzom i personelowi medycznemu za poświęcenie w walce z koronawirusem, biorąc udział w akcji, w której oklaskami nagradzano wszystkich "opiekujących się" Brytyjczykami

Polski premier Mateusz Morawiecki życzył Borisowi Johnsonowi szybkiego powrotu do zdrowia.

W poniedziałek premier Boris Johnson ogłosił drastyczne ograniczenia w poruszaniu się, aby w ten sposób zatrzymać epidemię koronawirusa. Z domu można wychodzić jedynie do pracy, jeśli ktoś wykonuje kluczowe zajęcie i nie może być ono robione zdalnie, aby kupić niezbędne produkty, takie jak żywność, środki higieny czy lekarstwa, aby udać się do lekarza lub pomóc osobie, która tego potrzebuje lub aby wyjść na spacer bądź poćwiczyć, ale tylko indywidualnie lub z osobą, z którą się mieszka. Restrykcje te zostały wprowadzone na co najmniej trzy tygodnie.