1.Charlize Theron

Południowoafrykańska aktorka samotnie wychowuje dwójkę dzieci. W 2012 roku adoptowała syna Jacksona, a 3 lata później córkę August. W 2019 roku Theron wyznała, że Jackson identyfikuje się i dorasta jako dziewczynka, przy jej pełnym poparciu.

2.Katherine Heigl

Gwiazda "Chirurgów" wspólnie z mężem, Joshem Kelley, adoptowała dwie dziewczynki: Naleigh z Korei Południowej i Adalaide ze Stanów Zjednoczonych. Aktorka przyznała, że od dawna marzyła o adopcji.

3.Viola Davis

W 2011 roku, Viola Davis została mamą poprzez adopcję córki Genesis, wraz z mężem, Juliusem Tennonem."

4.Sandra Bullock

Laureatka Oscara adoptowała pierwsze dziecko - syna Louisa - w 2010 roku. Wyjaśniła ona, że bodźcem który popchnął ją do takiej decyzji był huragan Katrina. 5 lat później, Bullock adoptowała także córkę, Lailę.

5.Diane Keaton

Diane pokazuje, że nigdy nie jest za późno by zostać rodzicem. Sławna aktorka miała 50 lat gdy w 1996 roku adoptowała córkę Dexter. W 2001, jej rodzina powiększyła się też o syna Duke'a.

6.Madonna

Madonna adoptowała czwórkę z szóstki swoich dzieci z Malawi: syna Davida w 2006 roku, córkę Mercy w 2009, i bliźniaczki Esther i Stellę w 2017. Oprócz tego, gwiazda pomogła też w budowie szpitala dziecięcego w Malawi, dedykując go Mercy.

7.Sharon Stone

Sharon Stone adoptowała pierwsze dziecko, syna Roana, w 2000 roku, gdy dowiedziała się, że sama praktycznie nie ma szans na posiadanie potomstwa. W 2005 i 2006 roku do jej rodziny dołączyli jeszcze synowie Laird i Quinn.

8.Hugh Jackman

Hugh i jego żona Deborra-Lee Furness zdecydowali się na adopcję po doświadczeniu dwóch poronień. W rezultacie, są oni szczęśliwymi rodzicami syna Oscara i córki Avy.

9.Jamie Lee Curtis

Gwiazda "Halloween" i jej mąż postanowili adoptować dziecko po wieloletnich problemach z zajściem w ciążę. Dziś, Curtis jest dumną mamą córki Annie i syna Thomasa.

10.Sheryl Crow

Piosenkarka samotnie wychowuje dwójkę adoptowanych chłopców: Levi'ego (ur. 2007) i Wyatta (ur. 2009). Sheryl zaznaczyła, że podjęła decyzję o adopcji nie dlatego, że sama nie może mieć potomstwa, lecz by po prostu pomóc innym dzieciom w potrzebie.

Źródło: brightside.me