Statystyki epidemii są dramatyczne! 14 osób nie żyje, zmarły przez koronawirusa. W całym kraju odnotowano 1120 zakażeń. To najnowsze, oficjalne dane, przekazane przez Ministerstwo Zdrowia. Najważniejsze informacje na temat koronawirusa w Polsce znajdziecie w tym artykule. Bądźcie na bieżąco dzięki naszej relacji na żywo.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

W czwartek dotarła tragiczna informacja o śmierci pacjenta z Koszalina. W sumie w całym kraju z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło 14 osób!

W środę liczba zakażeń potwierdzonych przez testy laboratoryjne przekroczyła 1000. Eksperci nie mają wątpliwości: najbliższe godziny i dni przyniosą szybki wzrost tych statystyk. Rząd podjął decyzje, które wprowadzają poważne zmiany w naszym codziennym funkcjonowaniu. Na ich efekty będziemy jednak musieli poczekać.

16:33 Pomimo ograniczeń w autobusach panuje tłok

Od środy w całej Polsce obowiązują liczne ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Dotyczą one również komunikacji miejskiej. W tramwajach i autobusach może znajdować się ograniczona liczba pasażerów. Niestety są przypadki, gdy obowiązujące ograniczenia związane z ochroną naszego zdrowia są łamane. "To bomba epidemiczna!" - mówią mieszkańcy Szczecina.

16:22 Obrzydliwy atak na Chinkę w Sosnowcu

Rasistowski atak grupy mężczyzn na obywatelkę Chin w Sosnowcu. Trójka napastników otoczyła kobietę i wyzywała od "wirusa". Powodem była najprawdopodobniej pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się w chińskim Wuhanie.

16:08 Sprzęt do walki z koronawirusem przyleciał z Chin

Epidemia koronawirusa trwa. Do Polski przyleciały w czwartek samoloty ze sprzętem medycznym niezbędnym do walki z koronawirusem. W samolotach z Chin przywiezione zostały m.in. maseczki ochronne i specjalne gogle, ale też respiratory. Prezydent Andrzej Duda skomentował sprawę za pośrednictwem Twittera.

15:56 Kibice Widzewa zebrali 110 tysięcy zł na walkę z koronawirusem

Kibice Widzewa Łódź w ciągu zaledwie tygodnia zabrali 110 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. Za tę kwotę kupią środki medyczne i przekażą je na pierwszą linię frontu – czyli do szpitali.


15:42 Podróż pociągiem PKP w czasach koronawirusa

Robimy co możemy by koronawirus się nie rozprzestrzeniał. Widać to gołym okiem na ulicach. O wiele mniejszy ruch i o wiele mniej pasażerów w pociągach czy autobusach. Na własnej skórze przekonała się o tym nasza czytelniczka, która przesłała nam relację z podróży pociągiem Intercity. Nie wszystko było jednak takie idealne.

15:30 Niewidzialna ręka rynku koronawirusowi się nie kłania

„Bezrozumna panika”, „ani Polski, ani Europy, ani świata nie stać na wyłączenie społeczne i gospodarcze” - to tylko niektóre stwierdzenia, która mimo m.in. dramatycznej włoskiej lekcji z epidemii nadal pojawiają się w odpowiedzi na radykalną kwarantannę, którą wprowadzają w ostatnich dniach kolejne państwa - pisze Tomasz Walczak. 

15:15  Prezydent Poznania ATAKUJE wojewodę!

Trwa konflikt na linii prezydent Poznania - wojewoda wielkopolski. Jacek Jaśkowiak ostro odpowiedział Łukaszowi Mikołajczykowi i jednocześnie skrytykował działania rządu dotyczące walki z koronawirusem. Wszystko zaczęło się od obostrzeń wprowadzonych przez władze państwowe.


15.00 Koronawirus w Gdańsku. Molo w Brzeźnie ZAMKNIĘTE z powodu epidemii!

Od czwartkowego poranka (26 marca) do odwołania molo w Brzeźnie jest zamknięte dla spacerowiczów. Wszystko przez epidemię koronawirusa, którego wykryto już u 25 pacjentów z naszego regionu. Wcześniej podobną decyzję podjęły władze Sopotu, zamykając całkowicie najdłuższe drewniane molo w Europie. Szczegóły

14:54 Koronawirus. TŁUMY na izbie przyjęć w szpitalu. SKANDAL w Łodzi

Tłumy czekały na przyjęcie do Centrum Onkologii i Traumatologii szpitala im. Kopernika w Łodzi. Wszyscy przebywali w jednym pomieszczeniu, na kilkunastu metrach kwadrantowych.