Jedną z zagrażających nam chorób jest zapalenie oskrzeli. Często jest wynikiem przemarznięcia lub infekcji dróg oddechowych. Ostre zapalenie oskrzeli może przeistoczyć się w coś poważnego, a nawet zagrażać życiu. Gdy już zdarzyło nam się zachorować, są pewne sposoby by złagodzić objawy przeziębień i wspomóc leczenie.

1. Woda

GettyImages

Brzmi prosto i takie właśnie jest. Przy zapaleniu oskrzeli należy pić szklankę wody co 2 godziny, by pomóc odtworzyć cienki śluz.

2. Miód

ndtv

Kojące działanie miodu jest wszystkim znane. Wystarczy dodać łyżkę do gorącej herbaty lub wody z cytryną, by złagodzić objawy bólu gardła.

3. Pieprz cayenne

ndtv

Ostry pieprz pomaga rozrzedzić śluz zalegający w płucach i wspomaga odkrztuszanie, które jest niezbędne.

4. Para

momcoloredglasses

Pochylanie się nad parą wodną z kilkoma kroplami olejku sosnowego lub eukaliptusowego nie tylko przynosi ulgę, ale również działa antybakteryjnie i zmiękcza śluz zalegający w drogach oddechowych.

5. Domowy vick vaporub

pinterest

Każdy z nas zna magiczną maść i jej zbawienne działanie. Teraz możecie sami przygotować ją w domu. Wystarczy zmieszać ¼ szklanki oliwy z oliwek, ½ szklanki olejku kokosowego, ¼ filiżanki wosku pszczelego, 20 kropli olejku miętowego i 20 kropli olejku eukaliptusowego.

6. Olejek oregano

shop

Nie tylko doskonały do pizzy, bo działa antybakteryjnie i wspomaga leczenie zapalenia oskrzeli.

7. Imbir, goździki i cynamon

zesterdaily

Imbir znany ze swoich mocy zwalczania przeziębień i jako środek przeciwzapalny wzmacnia system odpornościowy. Dodaj do herbaty łyżeczkę mielonego imbiru, łyżeczkę cynamonu i kilka goździków. Nie tylko smakuje, ale również leczy!

8. Czosnek

davidwolfe

Czosnek jest naturalnym antybiotykiem i ma działanie przeciwwirusowe. Doskonały więc przy leczeniu przeziębień.