"Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Chodzi o 39 osób z województwa mazowieckiego, 15 osób z łódzkiego, 5 osób z dolnośląskiego, 4 osób z śląskiego, 4 osób z świętokrzyskiego, 2 osób z wielkopolskiego, 2 osób z podlaskiego i po jednej osobie z zachodniopomorskiego, opolskiego i małopolskiego.

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące" - podaje resort zdrowia.

W sumie w Polsce stwierdzono 1031 przypadków zakażenia koronawirusem. 14 osób zmarło.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce obowiązuje stan epidemii.