"Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego" - wyjaśnił resort zdrowia. Jak podaje Radio Zet, zakażeni to pracownicy i pacjenci szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. W sumie w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc są 22 z COVID-19. To 16 osób z personelu medycznego oraz sześciu pacjentów.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 901 osób. Zmarło 10 osób.

Premier zapowiedział wdrożenie kolejnych ograniczeń. Z domu będziemy mogli wyjść tylko po to, aby załatwić niezbędne sprawy. Zakazane zostaną wszystkie zgromadzenia powyżej dwóch osób, ograniczenia obejmą również transport publiczny.

Tymczasem z powodu zbyt późnego przystąpienia do unijnego mechanizmu wspólnych zamówień, Polska nie otrzyma od Unii Europejskiej brakującego w polskich szpitalach i placówkach medycznych sprzętu ochrony osobistej. Informacje potwierdziły władze Komisji Europejskiej.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.