Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. W sumie zarażonych jest już 563 osoby, w niedzielę potwierdzono dwa kolejne zgony osób w kwiecie wieku. To 37-letnia kobieta i sześć lat starszy mężczyzna. Rządzący, opozycja, specjaliści radzą, by zostać w domach i przestrzegać zasad kwarantanny. W Polsce obowiązuje stan epidemii. Cały czas przedstawiamy aktualne wydarzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce.

15:54 Pediatra z Gdańska zakażony koronawirusem!

Pandemia koronawirusa sieje w Polsce coraz większe spustoszenie. Groźny wirus atakuje też najczulszy punkt, czyli służbę zdrowia. COVID-19 stwierdzono u jednego z pediatrów pracujących w szpitalu na gdańskiej Zaspie. Zamknięty został Szpitalny 

15:32 Niedzielny LOT do domu

W niedzielę w ramach specjalnej akcji LOT do domu uruchomione zostaną samoloty z Amsterdamu, Bangkoku, Bergen, Brukseli, Dublina, Cancun, Edynburga, Londynu, Madrytu, Oslo, Paryża, Podgoricy, Skopje, Wiednia, Zurychu i Zagrzebia. Ministerstwo Infrastruktury przypomina, że każdy z pasażerów może skorzystać z darmowego przejazdu pociągiem PKP Intercity albo autobusem firmy Polonus.

15:18 Ponad 4 tysiące żołnierzy w walce z koronawirusem

Ponad 4 tysiące żołnierzy i pracowników wojska wspiera dziś zaangażowanych w walkę z koronawirusem, z czego 1462 wspiera Straż Graniczną i Policję w ochronie granic. Żołnierze również pomagają osobom starszym, kontrolują przestrzeganie kwarantanny oraz oddają krew - poinformował Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

15:05 Koronawirus we Włoszech. Ważny apel

Służba zdrowia w południowej części Włoch nie wytrzyma eskalacji epidemii koronawirusa, jeśli do niej dojdzie - ostrzegł burmistrz włoskiego miasta Matera Raffaello De Ruggieri. Polityk zaapelował do osób z Południa, którzy przebywają na Północy, aby nie wracały w swoje rodzinne okolice.

14:50 Uciekła z kwarantanny, chciała jechać do Niemiec

Na bardzo nieodpowiedzialny pomysł wpadła 60-letnia mieszkanka Krakowa. Kobieta, mimo kwarantanny i zakazu opuszczania domu, postanowiła złamać zalecenie i uciec autobusem... do Niemiec! Krakowianka została zatrzymana przez policję niemal w ostatniej chwili - kobieta była już "jedną nogą" w busie jadącym za naszą zachodnią granicę. Teraz grożą jej poważne konsekwencje.

14:00 Konferencja z udziałem premiera

Trwa wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego z wojewodami - podało ministerstwo spraw wewnętrznych. Oprócz premiera i ministra w konferencji udział biorą: Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

13:55 Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa?

Naukowcy na całym świecie pracują nad szczepionką, która pozwoli uchronić się przed koronawirusem. Pierwsze testy kliniczne rozpoczęli już badacze z Kaiser Permanente w Seattle. Eksperymentalną dawkę otrzymała 43-letnia Jennifer Haller. Testami objęto także kilku innych ochotników. Nie oznacza to jednak, że szczepionka szybko trafi do powszechnego użytku. Kiedy naukowcy opracują szczepionkę?

13:33 Cud! 95–latka pokonała koronawirusa!

95-letnia Alma Clara Corsini stała się pierwszą osobą, którą uznano za osobę wyleczoną z koronawirusa w prowincji Modena. Kobietę przewieziono do szpitala 5 marca. Po 12 dniach lekarze obwieścili jej szczęśliwą wiadomość: badania próbek dały wynik negatywny. Czytaj więcej TUTAJ.

13:23 Koronawirus w Belgii. Zbyt duży ruch przy granicach!

Belgijska policja umieściła dzisiaj barykady na drogach prowadzących do granicy z Francją i Holandią. Wszystko po to, by ograniczyć zbyt duży ruch na bocznych drogach. Belgowie jeździli na zakupy do Holandii, Francuzi przyjeżdżali do Belgii po tańsze papierosy a Holendrzy po benzynę.

12:57 Łódzkie: Uciekł ze szpitala z koronawirusem!

Zarażony koronawirusem 54-letni mieszkaniec Łodzi naraził życie i zdrowie wielu ludzi, bo za wszelką cenę chciał uniknąć pobytu w szpitalu zakaźnym. Uciekł stamtąd, gdy został przewieziony przez karetkę z objawami choroby.