1. Kobiety z blond włosami przyciągają więcej uwagi

Wiele badań pokazuje, że blondynki zauważane są przez facetów częściej niż inne kobiety. Blond włosy to naturalny bonus, więc zastanów się zanim je przefarbujesz.

2. Liczy się kształt piersi, nie ich rozmiar

Istnieje stereotyp mówiący, że im większe piersi, tym atrakcyjniejsza kobieta. Badania pokazują jednak, że mężczyźni zwracają przede wszystkim uwagę na kształt, preferując zwykle przeciętny rozmiar.

3. Przyjemne zapachy poprawiają atrakcyjność twarzy

Zapach to nie tylko sposób na wyróżnienie się z tłumu, ale  i na pokazanie swojego charakteru. W zależności od jego natężenia i rodzaju, łatwo wyrobić sobie opinię na temat drugiej osoby. Im przyjemniejszy zapach, tym większa atrakcyjność w oczach innych.

4. Jeśli twarz wygląda młodo, kształt ciała jest mniej istotny

Dbanie o skórę od młodego wieku to ważny element pielęgnacji każdej kobiety pragnącej wyglądać młodo przez wiele lat. Badania pokazały, że kobieca atrakcyjność ma duży związek z tym jak młodo wygląda. Młoda twarz sygnalizuje, że kobieta jest zdrowa i silna.

5. Piękne nogi przyciągają tyle samo uwagi co piersi i pośladki

Widząc kobietę po raz pierwszy, wiele osób zwraca uwagę właśnie na nogi. Choć nie są one tak często wspominane jak inne części ciała, duża część mężczyzn przyznaje, że to właśnie smukłe i piękne nogi robią na nich największe wrażenie.

6. Wysoki głos jest bardziej przyjemny dla ucha

Posiadanie wysokiego głosu to kolejna naturalna zaleta. Badania pokazują, że kobiety o niskim głosie uważane są za dominujące i mniej atrakcyjne.

7. Długie nogi nie są tak atrakcyjne jak średnie nogi

Wbrew pozorom, facetom nie podobają się nienaturalnie długie nogi. Wolą oni nogi średniej długości, gdyż są one znakiem dobrego zdrowia fizycznego.

8. Wygięcie kręgosłupa w dolnej części pleców ma duży wpływ na atrakcyjność

Atrakcyjne biodra i pośladki są ważne, ale to właśnie wygięcie kręgosłupa ma większy wpływ na ogólną atrakcyjność. Staje się ona bardziej zauważalne po przebytej ciąży.

9. Wrażliwość i otwartość zdecydowanie podnosi atrakcyjność kobiety

Jeśli jesteś otwartą osobą, inni będą patrzeć na ciebie bardziej przychylnym okiem. Seria badań dowiodła, że opiekuńcze i wrażliwe kobiety są uważane przez mężczyzn za zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

10. Przechylona lub odwrócona do góry nogami głowa zwiększa atrakcyjność twarzy

Przechylenie głowy ma wpływ na atrakcyjność całej twarzy. Co ciekawe, im mniej jest ona atrakcyjna przed przechyleniem, tym bardziej staje się po.

Źródło: brightside.me