- Ryż zawiera węglowodany proste, które sprawiają, że molekuły glukozy szybko przedostają się do krwi, zmieniając poziom cukru we krwi, odbijając się na pracy mózgu i zdrowiu układu nerwowego.

- Popcorn zawiera proteiny, złoto, fosfor, żelazo, silikon, i magnez, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i obniżają stres.

- Tuńczyk zawiera dużo rtęci. Duże stężenie rtęci we krwi może skutkować zaburzeniami pamięci.

- Smalec zawiera rzadki kwas arachidonowy, który umożliwia prawidłowe funkcjonowanie mózgu i zapobiega chorobie Alzheimera.

- Gorzka czekolada zawiera flawonoidy odpowiedzialne za aktywowanie komórek mózgowych, a także stymulowanie mózgu i dostarczanie do niego tlenu.

- Ser żółty zawiera tyraminę, produkowaną podczas rozpadu białka. Znacznie podnosi ona ciśnienie krwi i sprzyja występowaniu migreny.

- Pieczone ziemniaki są bogate w potas, który pomaga tlenowi dopłynąć do mózgu. Dodatkowo, znajdziemy w nich witaminę B i aminokwasy, zwiększające przepływ krwi do mózgu i zapewniające mu wystarczającą dawkę energii.

- Fasola zawiera kwas taninowy, którego zbyt duże stężenie w ciele spowolni rozpad minerałów. Może to prowadzić do anemii.

- Kurkuma zawiera wiele antyoksydantów i walczy ze starzeniem się mózgu.

- Szafran zawiera wiele minerałów, witaminę B, i C. Sprawia on, że mózg pracuje wydajniej.

- Cynamon pobudza aktywność mózgu gdyż zawiera bardzo istotne elementy: kwas cynamonowy i aldehyd cynamonowy.

Źródło: brightside.me