16:40 Na Podkarpaciu stwierdzono już 19 przypadków koronawirusa

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa na Podkarpaciu. To już 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. - To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany. - poinformowały służby wojewody podkarpackiego.

16:19 MZ: 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

16.10 Hiszpania: lekarze będą wybierać, kogo ratować?

W Hiszpanii lekarze będą zmuszeni wybierać, kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie - informuje "El Mundo". Kryteriami, na podstawie których lekarze mieliby wybierać,  miałyby być m.in. szanse na przeżycie, oczekiwana długość życia, czy choroby towarzyszące.

16:03 Zmiany w rozkładach jazdy w zw. z koronawirusem

W związku ze zmniejszoną ilością pasażerów podróżujących komunikacją zbiorową od soboty zostaną wprowadzone kolejne zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusó. Tak stało się m.in. w Szczecinie. Zmieniają się również godziny funkcjonowania kas biletowych.

15:53 Ministerstwo Zdrowia: Bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki była sepsa

Bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki z Łańcuta nie był COVID-19, a... sepsa – informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort zaliczył młodą kobietę do grona ofiar koronawirusa, ale – jak mówią lekarze – bezpośrednim powodem zgonu była sepsa.

15:39 Dramatyczny apel brzeskiego szpitala

Brzeski szpital wystosował w internecie dramatyczny apel o pomoc finansową i materialną. Epidemia koronawirusa spowodowała, że w placówce brakuje między innymi środków ochrony osobistej. Urlopowanym dyrektorem brzeskiej lecznicy jest obecna wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

15:31 Gwiazdor NFL nie przejmuje się koronawirusem. Imprezował z modelkami

Gdy cały świat walczy z koronawirusem, gwiazdor NFL Derrius Guice bawi się w najlepsze... 22-latek zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z imprezy, na którą zaprosił sześć modelek! Fani nie pozostawili na nim suchej nitki, gdy to zobaczyli.

15:27 Koronawirus. Czy miasta opustoszały?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ogromna część społeczeństwa pozostała w domach. Pozwoliła na to między innymi praca zdalna, zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach oraz apele, by nie wychodzić w czasach zarazy. Centra polskich miast stały się niecodziennie puste, nawet w godzinach szczytu. Wiele osób zwraca jednak uwagę na to, że nie wszyscy stosują się do zaleceń sanitarnych i urządzają pikniki pod chmurką.

15:22 Pacjent "zero": Dostałem lek na długowieczność

Pacjent zero wyszedł ze szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna nie ukrywa swojej wielkiej radości i skierował mnóstwo słów podziękowań. 66-latek, który jako pierwszy miał pozytywny wynik badania na koronawirusa w Polsce podkreśla, że jest człowiekiem wolnym, ale oczywiście będzie stosował odpowiednie środki ostrożności.

15:11 Pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze

Zakażenie u mężczyzny wykryto 4 marca. Dziś opuścił szpital. Czuje się dobrze.

15:02 Koronawirus. Naukowcy z Poznania chcą stworzyć własne testy!

Na co dzień pracują po cichu i bez splendoru, bo są naukowcami. Ale gdy pojawia się sytuacja wyjątkowa, wkraczają do akcji. Mowa o pracownikach Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - ICHB PAN w Poznaniu. Po kilku dniach pracy z koronawirusem prof. Instytutu poinformował, że jego naukowcy są w stanie wytwarzać testy na koronawirusa.

14:55 Koronawirus "uśpił" Szczecin. Mniej samochodów na ulicach, centrum bez korków

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce sprawiło, że centra dużych miast dosłownie się wyludniły. Zamknięte sklepy, urzędy czy placówki kulturalne sprawiły, że na ulicach możemy spotkać mniej ludzi niż zazwyczaj. Zdecydowanie zmalał również ruch samochodowy. 

14:50 Do straży miejskiej w Płocku wpływają skargi na młodzież chodzącą po ulicach

Do Straży Miejskiej w Płocku wpływają co jakiś czas skargi na młodzież chodzącą w mniejszych lub większych grupach na terenie miasta. Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa i zaleceniem pozostawiania w domu w jak najdłuższym wymiarze czasu. Strażnicy nie mogą jednak zmusić młodych ludzi do powrotu do domu, zwłaszcza że ci przekonują, że wyszli tylko na chwilę 

14:45 Z toalet w Urzędzie Miasta w Mogilnie znikały środki antybakteryjne i dezynfekujące. Okazało się, że to sprawka złodzieja

Urząd Miasta w Mogilnie chcąc zapewnić pełnię bezpieczeństwa petentów załatwiających swoje sprawy w ratuszu, w toaletach zjadających się w budynku wyłożył do ogólnego użytku środki antybakteryjne i dezynfekujące.

14:40 Koronawirus jest już bardzo blisko Torunia

W piątek (20 marca) prezydent Michał Zaleski przekazał na konferencji prasowej informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa z Chin w powiecie toruńskim. Wkrótce biuro Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ma przekazać zaktualizowane dane dotyczące naszego regionu, ale już teraz wiemy, że liczba zarażonych wzrosła.