Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Trwa nasza relacja na żywo. W Polsce zmarło już 5 osób zakażonych koronawirusem. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57-letnim mężczyźnie, który zmarł w szpitalu w Wałbrzychu. Łączna liczba zakażonych przekroczyła 300! W czwartek po godz. 12:00 mieliśmy 325 potwierdzonych przypadków zakażenia. W ubiegły czwartek (12 marca) w Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. 

14:00 PILNE! Zmiany na granicy polsko-niemieckiej

Sytuacja na granicy jest bardzo dynamiczna. Po przywróceniu kontroli w związku z epidemią koronawirusa, na przejściach granicznych tworzą się ogromne korki. Służby zawnioskowały więc o utworzenie dodatkowego punktu kontrolnego. Kierowane będą tam pojazdy ciężarowe.

13:59 Zakażony ginekolog miał kontakt z ponad 140 kobietami!

Wstrząsająca jest sprawa ginekologa z Poznania, który jest zakażony wirusem z Chin. Mężczyzna miał kontakt z ponad 140 kobietami. Jego pacjentki są w kwarantannie. Chory 60-latek przebywa w szpitalu w stanie ciężkim!

13:55 Kolejna osoba zarażona koronawirusem w radomskim szpitalu

40-letni mężczyzna z Wierzbicy jest kolejnym pacjentem oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Tochtermana w Radomiu, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jego stan jest stabilny - taką informację na swoim Facebookowym profilu przekazał Waldemar Trelka, radomski starosta.

13:49 Urząd miasta w Szczecinie wstrzymuje obsługę interesantów!

Bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miasta Szczecin zawieszona do odwołania - informuje Centrum Informacji Miasta. Oznacza to, że wszelkie sprawy będzie można załatwić wyłącznie zdalnie.

13:47 Na Podkarpaciu 4 tysiące osób w kwarantannie

Na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 4291 osób. Dziś po godz. 12.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych przypadkach koronawirusa na Podkarpaciu. Stwierdzono już 16 zachorowań.

13:45 We Włoszech brakuje już trumien. Wojsko działa na cmentarzach

Sytuacja we Włoszech jest coraz bardziej dramatyczna. W środę padła rekordowa liczba zgonów - z powodu Covid-19 zmarło 475 osób w ciągu doby! Szpitale nie nadążają z przyjmowaniem pacjentów, brakuje nie tylko łóżek, ale też respiratorów, w pośpiechu tworzy się oddziały OIOM w hotelach, a co najgorsze - brakuje już trumien, by grzebać zmarłych!

13:42 Policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną

Policjanci skontrolowali ponad 32 tysiące osób objętych kwarantanną domową. Doszło do 304 przypadków złamania zasad kwarantanny. Wszystkim grożą wysokie kary finansowe. 

13:37 Koleje Dolnośląskie zawieszają niektóre połączenia

Najpierw PKP Intercity odwołało znaczną część połączeń, a teraz na podobny krok zdecydowały się Koleje Dolnośląskie. Od 20 marca wstrzymanych zostanie kilkadziesiąt połączeń w regionie. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

13:31 Zamknięty akademik w Poznaniu

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W Polsce obecność choroby potwierdzono już u ponad 300 osób. W województwie wielkopolskim pozytywne wyniki badań miało 14 pacjentów. Jednym z nich jest zagraniczny student, który mieszkał w akademiku!

13:28 Koronawirus w Kaliszu. Rośnie liczba osób objętych kwarantanną

Na chwilę obecną Ministerstwo Zdrowia potwierdziło już 325 przypadków zarażenia COVID-19. W województwie wielkopolskim mamy już 14 zakażonych pacjentów. Jeden z nich przebywa w kaliskim szpitalu. Jak informuje policja, przybywa osób w kwarantannach domowych.

13:26 Zamknięto szpital w Warszawie

- Zamknięta izba przyjęć w szpitalu na Banacha. Nieoficjalnie, po tym jak u żony jednego z pracowników wykryto koronawirusa - poinformował na Twitterze Patryk Michalski, dziennikarz RMF. U żony jednego z pracowników miało zostać wykryte zakażenie koronawirusem. 

12:55 Nauczyciele trochę ODPUŚCIE uczniom!

Od zeszłego tygodnia wszystkie szkoły w kraju są zamknięte, a dzieci mają się uczyć w domu za pomocą platform e-learningowych. Niestety dostajemy sporo sygnałów od rodziców i uczniów, że system nie działa tak, jak powinien. Spora część nauczycieli ogranicza się do zlecenia swoim podopiecznym pracy domowej, a następnie rozliczania ich z liczby rozwiązanych zadań, których uczniowie często nawet nie rozumieją.

12:49 Ksiądz z Białopola z koronawirusem? Miał zarazić się podczas pogrzebu

Ksiądz z Białopola z koronawirusem? Jak sugerują media – tamtejszy proboszcz mógł się zarazić wirusem z Chin poczas... pogrzebu. Są kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Lubelskiem, w tym pierwszy przypadek w powiecie chełmskim.

12:20 Szpital w Poznaniu NIE PRZYJMIE własnoręcznie robionych maseczek!

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce. Każdego dnia informujemy o kolejnych zakażeniach wirusem z Chin, a także o różnych inicjatywach obywatelskich, które mają pomóc chociażby służbom medycznym. Okazuje się, że w szpital przy ul. Szwajcarskiej nie będzie przyjmować wszystkich towarów! Dlaczego?

12:14 Proboszcz ze świętym patrolują Lublin

Ksiądz Mirosław Matuszny, proboszcz znajdującej się w centrum Lublina parafii pw. Nawrócenia św. Pawła, postanowił połączyć tradycyjną duchowość sprzed lat ze zdobyczami techniki XXI wieku i w ten sposób przeciwstawiać się koronawirusowi. Jak dokładnie? Zobacz w tym artykule!

12:08 Skąd są kolejni zarażeni?

Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

12:05 Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce

Mamy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce - łącznie odnotowano 325 przypadków potwierdzonych testami laboratoryjnymi. Dziś liczba przypadków wzrosła o 38 - poinformował na konferencji prasowej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Liczba przypadków wciąż będzie rosła.