10:30 43-letnia matka została pierwszą osobą na świecie, której podano eksperymentalną szczepionkę na koronawirusa. Kobieta po opuszczeniu gabinetu zabiegowego powiedziała słowa, które mogą przejść do historii światowej medycyny. Wyznała, że miała już dość bezradności i postanowiła coś zrobić, by znowu było lepiej.

10:15 Koronawirus "opróżni" więzienia. Jak poinformowało irańskie ministerstwo sprawiedliwości, 85 tysięcy więźniów zostało tymczasowo wypuszczonych na wolność z powodu epidemii koronawirusaPodjęto również działania zmierzające do ograniczenia epidemii w więzieniach. Tymczasem w Polsce wiadomo na razie o jednym przypadku, gdy koronawirus doprowadził do uchylenia tymczasowego aresztu.

10:02 Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii zebrano informacje dotyczące koronawirusa. Dowiadujemy się z nich m.in. że "nie ma żadnych przeszkód, aby w okresie kwarantanny opiekę nad swoimi zwierzętami na terenie domu lub gospodarstwa sprawował ich posiadacz, o ile stan zdrowia mu na to pozwala i nie musi się on w związku z tym nigdzie przemieszczać. Osoby, które nie mogą zapewnić w tym okresie zwierzętom należytej opieki, powinny w pierwszej kolejności zwrócić się o pomoc do sąsiadów, znajomych lub rodziny. W przypadku zwierząt domowych (psów), które muszą być regularnie wyprowadzane na zewnątrz, optymalnym rozwiązaniem jest przeniesienie ich na czas trwania kwarantanny do domu nowego opiekuna"

09:53 Koronawirus doprowadził do podjęcia nadzwyczajnych kroków. Chcąc zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się, rząd zadecydował o wydaniu rozporządzenia m.in. ograniczającego działanie galerii handlowych i zamykającego kluby, puby i bary. Niestety, w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie) bardzo szybko złamano zakaz. W jednym z klubów zorganizowano imprezę, a osoba zarządzająca lokalem miała stwierdzić, że nie interesują jej żadne zakazy.

09:47 Jak wygląda sytuacja w województwie śląskim? Oto najnowsze informacje Faktu.

W szpitalu w Częstochowie przebywa kilkuletnie dziecko, które zaraziło się koronawirusem od osoby z najbliższego otoczenia. Stan dziecka jest dobry, w kwarantannie są wszyscy, którzy mieli z nim kontakt.

W szpitalu w Tychach, w stanie dobrym, przebywa mężczyzna w sile wieku, który także zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia.

W izolacji domowej z kolei przebywa starszy mężczyzna, który powrócił w Austrii. Zgodnie z procedurami został objęty kwarantanną przez służby sanitarne, a gdy wystąpiły objawy, udał się do szpitala w Tychach. Lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż stan zdrowia pozwala na to, aby mężczyzna leczył się w domu  - informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

09:42 35 procent pracowników klubu piłkarskiego Valencia CF jest zakażonych koronawirusem. Klub twierdzi, że do zakażenia doszło podczas meczu Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo, który został rozegrany w Mediolanie. 

09:34 Dzisiaj obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Ze względu na pandemię koronawirusa, w wielu miejscach zdecydowano się powziąć specjalne środki ostrożności. Cytowana już dziś policja z Newport żartobliwie radzi, by hasło "pocałuj Irlandczyka" zamienić na "prześlij Irlandczykowi buziaka z zachowaniem odpowiedniej odległości".

09:22 U półtorarocznej dziewczynki, która w niedzielę wypadła z okna łódzkiej kamienicy na trzecim piętrze stwierdzono zakażenie koronawirusem. Więcej TUTAJ.

09:18 Jedną z zakażonych osób w województwie zachodniopomorskim jest to 31-letni szczeciński radny Solidarnej Polski, który miał bezpośredni kontakt z ministrem Michałem Wosiem.

09:08 Wśród trzech osób, u których potwierdzono koronawirusa w województwie śląskim jest 5-letnie dziecko, które zaraziło się od bliskiej osoby.

09:05 Na Pomorzu potwierdzono 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie zakażone osoby miały kontaktów z pierwszymi pacjentkami zakażonymi w województwie pomorskim.

09:03 Rada Gabinetowa nie odbędzie się dzisiaj, ale bardzo możliwe, że odbędzie się jutro. Wszystko uzależnione jest od rozwoju sytuacji.

09:02 Dzisiejsza Rada Gabinetowa nie odbędzie się - poinformował prezydent Andrzej Duda, który konsultował się w tej sprawie z premierem i ministrem zdrowia.

09:00 Już niedługo swoje oświadczenie powinien wygłosić prezydent Andrzej Duda.

08:58 Najnowsze doniesienia z Małopolski. Trzeci przypadek koronawirusa potwierdzono u mężczyzny w sile wieku. Przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a jego stan jest stabilny. Czwarty przypadek to młody mężczyzna, który przebywał w kwarantannie domowej. Będzie hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

08:56 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu był w stanie średnim i miał choroby współistniejące - informuje urząd wojewódzki we Wrocławiu. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim sięgnęła 27. Odnotowano też 2 zgony związane z koronawirusem.

08:52 Nowe potwierdzone testami przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

08:22 "W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, podjęto działania wynikające z procedur Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani wczoraj wieczorem standardowym testom, którym poddawani są wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną.

Wyniki testów powinny być znane w dniu dzisiejszym. Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory – m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego" - czytamy w komunikacie rzecznika rządu Piotra Müllera.

08:13 W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani testom.

08:11 Dziś o godz. 9.00 Prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie - poinformowała kancelaria prezydenta.