Jak usunąć nagniotki i grzyby ze stóp


Jednym z powszechnych problemów dotyczących stóp jest to, że ich skóra twardnieje i pęka. Chcemy jednak pokazać wam bardzo skuteczne rozwiązanie zwalczania tych uciążliwych dolegliwości. Jeśli je zastosujesz, w bardzo krótkim czasie Twoje stopy będą miękkie, gładkie i zdrowe.

Potrzebne składniki zapewne posiadasz już w swoim domu. Można je stosować dla każdego rodzaju skóry. Ponieważ zabieg nie jest agresywny, nie spowoduje żadnych skutków ubocznych, wręcz przeciwnie, jego stałe stosowanie zmniejsza rozprzestrzenianie się grzybów i bakterii na stopach. Służy również stabilizacji pH skóry i eliminacji nieprzyjemnych zapachów.


Składniki:

  • Sok z jednej cytryny
  • Aspiryna (5 sztuk)
  • Pumeks

Metoda przygotowania i użycia:

Zmiażdż aspirynę bardzo dobrze za pomocą moździerza lub tłuczka. Jeśli nie masz moździerza w domu, możesz zwilżyć tabletki i zmiażdżyć je widelcem lub ciężkim przedmiotem. Gdy otrzymasz drobny proszek bez grudek, umieść go w małym pojemniku. Wymieszaj proszek z sokiem z cytryny, aż uzyskasz gładką pastę. Jeśli to konieczne, możesz dodać trochę wody.

Przed nałożeniem pasty należy bardzo dobrze myć stopy, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie nałóż cienką warstwę przygotowanego specyfiku na stopy, skupiając się szczególnie na problematycznych miejscach. Należy pozostawić go na 30 minut, a następnie zmyć dużą ilością ciepłej wody i zastosować pumeks. Na koniec nałóż na stopy krem nawilżający.

Dzięki regularnemu stosowaniu wyeliminujesz nagniotki i martwy, zrogowaciały naskórek. Ten proces należy powtarzać 2 lub 3 razy w tygodniu, aby uzyskać trwałe rezultaty.