18:50 Dzienny raport o koronawirusie.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie:

  • 734-liczba osób hospitalizowanych
  • 10050-liczba osób objętych kwarantanną
  • 30129-liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

17:40 Polski ratownik o walce z koronawirusem: "Ręce KRWAWIĄ od środka dezynfekującego". Ujawnił uwłaczające zarobki

Lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni pracują na pełnych obrotach. Codziennie przybywa osób, które są zarażone koronawirusem, bądź podejrzewa się u nich zarażenie. Na profilu Facebookowy jeden z ratowników podzielił się swoimi przemyśleniami na temat pracy w czasie pandemii. We wpisie mężczyzna podkreślił, że martwi się o swoje dzieci, bo może ich zarazić, ale mimo wszystko będzie pomagał.

17:20 Minister w rządzie Morawieckiego z podejrzeniem koronawirusa

Jeden z ministrów rządu Mateusza Morawieckiego był uczestnikiem spotkania, w którym brała udział osoba zarażona koronawirusem. Według ustaleń „Super Expressu” chory jest pracownikiem Lasów Państwowych. Wszyscy, którzy mieli kontakt z pechowym leśnikiem, przechodzą testy na obecność wirusa SARS-CoV-2

17:00 Przez epidemię koronawirusa brakuje krwiodawców!

W centrach krwiodawstwa panuje niepokojąca sytuacja związana z epidemią koronawirusa. Działają one bez przeszkód, lecz brakuje chętnych do oddania krwi. Obecny stan zapasów nie stwarza zagrożenia dla pacjentów, lecz jeśli nie będą one sukcesywnie uzupełniane, drogocennego płynu może wkrótce zabraknąć.

16:45 Katastroficzny film z wymarłych ulic Warszawy wywołuje ciarki...

Nikt z nas nie sądził, że dożyje takich czasów, kiedy centrum Warszawy będzie świeciło pustkami, ulice nie będą zatłoczone w godzinach szczytu, a przy kolumnie Zygmunta nie zobaczymy tłumów przechodniów i turystów. ZOBACZ, jak wyglądał poniedziałkowy poranek w Warszawie z lotu ptaka.

16:20 Szczecin: Studencki Sztab Kryzysowy pomaga personelowi szpitala

Mierzą temperaturę, wożą pacjentów na badania, pomagają przy czynnościach pielęgnacyjnych, ubrani w kombinezony ochronne, ale bez kontaktu z osobami zarażonymi koronawirusem.  Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie stworzyli Studencki Sztab Kryzysowy [CZYTAJ WIĘCEJ...].

16:10 Jest 6 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych sześciu osobach, u których potwierdzono koronawirusa. Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), jednej osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i dwóch osób z woj. śląskiego (Zawiercie). Pacjenci są w stanie stabilnym.

15:55 Dziecko wśród zarażonych koronawirusem we Wrocławiu

Jak podaje Gazeta.pl, jedną z 25 zarażonych osób, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, jest dziecko. To przypadek z Wrocławia. Dziecko miało zarazić się SARS-CoV-2 od rodziców. Całą rodzina przebywa obecnie we wrocławskim szpitalu. Ich stan określany jest jako dobry.

15:40 21-letni trener ZMARŁ na koronawirusa. To pierwsza ofiara zarazy w świecie piłki

Z każdym kolejnym dniem przekonujemy się, że koronawirus jest bardzo niebezpieczny. Obecnie odnotowano już ponad 6,5 tysiąca ofiar szerzącej się na świecie chińskiej zarazy. Ta może dotknąć każdego, gdyż zaraźliwość jest niesamowicie wysoka. Niestety hiszpański klub Atletico Portada Alta w poniedziałkowe popołudnie poinformował o śmierci 21-letniego trenera. To pierwsza potwierdzona ofiara koronawirusa w świecie piłki 

15:30 Hołownia zawiesza wyborczą agitację: "Słucham Was, więc wiem, że potrzebujecie dziś informacji, otuchy i pomocy, a nie wyborczych „przekazów dnia”"

15:10 37-latek spod Jędrzejowa w województwie świętokrzyskim chciał, by karetka odwiozła go do domu. Powiedział, że ma koronawirusa

Nieodpowiedzialność 37-latka spod Jędrzejowa bulwersuje! Mężczyzna pojechał na suto zakrapianą imprezę i postanowił zorganizować sobie nietypowy powrót do domu: zadzwonił po karetkę pogotowia mówiąc, że ma koronawirusa. Noc spędził jednak nie we własnym domu, a w policyjnej celi, ponieważ szybko wyszło na jaw, że jest wprawdzie zdrowy, ale za to mocno pijany! 

15:05 Płock zawiesza Strefę Płatnego Parkowania

Strefa Płatnego Parkowania w Płocku zostanie zawieszona od wtorku 17 marca. Zarządzenie w tej sprawie podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Nowakowski. Wszystkie parkomaty zostaną owinięte w folię, a dodatkowo na każdym z nich pojawi się informacja o zawieszeniu SPP, co ma oczywiście związek z epidemią koronawirusa

15:00 Popularny ksiądz z Wielkopolski trafił na kwarantannę

Rozdawał parafianom pieniądze, ewangelizował tancerki go-go, obchodził w kościele Black Friday, a teraz jest na kwarantannie. Ksiądz Adam Pawłowski z Rogalina (woj. wielkopolskie) jest też kapelanem w poprawczaku i tam spotkał się z osobą zarażoną koronawirusem. Na razie czuje się dobrze i przez internet z kwarantanny odprawia różaniec