Osoby, które 6 marca były w lokalu "Agrafka" w Łodzi, mogły mieć kontakt z zarażonymi koronawirusem. W związku z tym muszą się zgłosić do Sanepidu.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi prosi, aby osoby, które przebywały w dniu. 6 marca 2020 r. w lokalu Agrafka w Łodzi, ul. Piotrkowska 90 w godzinach od 20:30 do 24:00  skontaktowały się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi pod  nr tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646.  W tym czasie w lokalu były obecne osoby, które w późniejszym terminie uzyskały wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2" – napisano w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi.

W woj. łódzkim koronawirusa wykryto u 18 osób. Hospitalizowanych zostało 15, a ich stan jest określany jako dobry. O trzech nowych przypadkach, poinformowano w niedzielę 15 marca. Wirus zdiagnozowano u dwóch młodych mężczyzny i kobiety w średnim wieku.

– Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. To osoby między 20. a 45. rokiem życia. Ich stan jest dobry – poinformowała w niedzielę po południu rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

Wszyscy pacjenci przebywają w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Większość z nich - oprócz dwóch kobiet w średnim wieku - to młodzi ludzie, jest też dwoje nastolatków. Ich stan jest określany jako dobry.

Pod nadzorem epidemiologicznym w woj. łódzkim jest 1675 osób, objętych kwarantanną - 611, a hospitalizowanych jest 56 osób. Dwutygodniową kwarantannę rozpoczęła m.in. ok. 50-osobowa grupa uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej w Łęczycy, która w nocy z soboty na niedzielę powróciła autokarem ze szkolnych praktyk organizowanych w Hiszpanii. Większość uczniów i ich rodzin zadecydowała o odbyciu kwarantanny w budynku szkoły.

(Źródło: PAP)