Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Chodzi o 2 osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa) i po jednej z woj. podkarpackiego (Leżajsk), świętokrzyskiego (Kielce), warmińsko-mazurskiego (Ostróda), dolnośląskiego (Wrocław) i lubelskiego (nie wskazano miasta).

Koronawirus w Polsce. Wrasta liczba zakażonych

Łącznie zakażonych koronawirusem w Polsce zostało 111 osób, w tym 3 zmarły. O ostatniej ofierze resort zdrowia poinformował w sobotę. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby towarzyszące. Pierwsza osoba zarażona koronawirusem zmarła w czwartek w Poznaniu, a druga w piątek we Wrocławiu.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podał z kolei, że 13 Polaków już wyzdrowiało. Ogromna liczba pacjentów jest poddana nadzorowi epidemiologicznemu, a 4400 osób jest w kwarantannie. W sobotę w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, które zakłada leczenie koronawirusa w domu, o ile zostanie zapewniona właściwa izolacja chorego. O tym będzie jednak decydował lekarz.

Koronawirus w Polsce. Zostań w domu

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 nowych przypadkach zakażeń, w piątek o 17, a w czwartek o 20. Aby walczyć z rozprzestrzeniającym się wirusem rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Tymczasowo wróciły kontrole graniczne, zawieszone zostały m.in. połączenia lotnicze i pasażerskie. Lekarze i władze apelują, aby zostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania.