"M jak miłość" odcinek 1501 - wtorek, 10.03.2020, o godz. 20.55 w TVP2

W 1501 odcinku "M jak miłość" Tarnowski przyleci do Polski razem z Zosią i odkryje, że jego córka jest w ciężkim stanie! Joasia po raz kolejny podupadnie na zdrowiu, a na domiar złego przytłoczy ją sytuacja z Leszkiem i Niną (Agnieszka Judycka). 

- Mam trzydzieści osiem i pięć - powie Wojtkowi (Feliks Matecki). Syn sięgnie po telefon.
- Dzwonię po lekarza!
- Nie dzwoń nigdzie, zaraz się ogarnę i sama pójdę do przychodni. Nie jest tak źle...
Chwilę później w 1501 odcinku do domu wejdą niezapowiedziani goście. Chodakowska w "M jak miłość" ucieszy się na widok pasierbicy i ojca.
- Co wy tu robicie?
- Przyjechaliśmy po prostu, jesteśmy niespodzianką!

- Tarnowski, kiedy przyjeżdża, zastaję córkę w nie najlepszym stanie psychicznym. Ojciec czuje, że to są rozterki sercowe, że ona musi podjąć jakąś ważną decyzję - zdradził Juliusz Krzysztof Warunek w "Kulisach serialu M jak miłość". Ojciec Joasi w 1501 odcinku od razu zauważy zły stan córki, nie tylko z powodu ciężkiej grypy. Od Wojtusia dowie się, że ostatnie tygodnie były dla niej wyjątkowo trudne. 

Tarnowski zmartwi się jeszcze bardziej, kiedy zamieni kilka słów z Michałem (Paweł Deląg).
- (...) Na razie jest bardzo chora. Rozłożyła się na dobre.
- Ja się tym zajmę, a pan może wracać do córki - sąsiad Joasi zaproponuje pomoc w zakupie leków.
- Pewnie to głupie, ale bardzo martwię się o swoją córkę. Wojtek mówił, że ostatnio przeżyła ciężkie chwile...

W końcu Joasia w 1501 odcinku "M jak miłość" powie ojcu, co leży jej na sercu. Wyzna, że sprawa z Leszkiem ją przerosła.
- Co się dzieje? 
- To jest za bardzo skomplikowane. (...) Mam już dosyć szarpaniny emocjonalnej. Nie chcę robić tego sobie, ani Wojtkowi.
- Wyobrażam sobie, jakie to musi być dla ciebie trudne, ale to mądra decyzja - Tarnowski przytuli córkę. - Musisz pamiętać, że masz nas. Mnie, Zosię, Wojtka. Rodzinę. Za jakiś czas zapomnisz o tym wszystkim - pocieszy ją.

Czy Joasia w "M jak miłość" z pomocą bliskich pozbiera się po kolejnym rozstaniu z Krajewskim? A może ponownie wpadnie w depresję, jak po śmierci Tomka (Andrzej Młynarczyk)? Jedno jest pewne - Nina w nadchodzących odcinkach da jej oraz Leszkowi jeszcze nieźle popalić!