Koronawirus w Polsce! Koronawirus SARS-CoV-2 zbiera śmiertelne żniwo na świecie. Dotarł już także nad Wisłę. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził: "Chodzi o pacjenta leczonego w Zielonej Górze". Chory niedawno wrócił z Niemiec. Kwarantanną objęto wszystkie osoby, z którymi miał kontakt. W rozmowie z Super Expressem opowiedział o swoich przeżyciach i aktualnej sytuacji.

Trwa nasza relacja na żywo! Niepokojące wieści napływają z wielu regionów kraju. W niektórych miastach w ramach ćwiczeń powstały już specjalne namioty, które mają stanowić zdalne izby przyjęć. Jak będzie rozwijać się sytuacja?

Koronawirus może spowodować ogromne straty - w ludziach i gospodarce

Scenariuszy, jak potoczy się sytuacja z koronawirusem, a co za tym idzie - jakie spowoduje straty, jest co najmniej kilka. Jak powołuje się na wyniki badań australijskich uczonych portal polsatnews.pl, liczba ofiar groźnego wirusa z Chin może dobić do 15 milionów, a w najgorszym scenariuszu - nawet do 68 milionów na całym świecie. Według tych samych wyników badań, Światowy Produkt Krajowy Brutto może spaść o aż ponad 2 biliony dolarów.

Koronawirus w Polsce. Szczegółowa relacja minuta po minucie!

Wywołujący zapalenie płuc koronawirus z Chin spowodował śmierć ponad trzech tysięcy osób na całym świecie. DOTARŁ JUŻ RÓWNIEŻ DO POLSKI. Śledźcie naszą relację na żywo!

19:00 26-latek z Wrocławia podróżował samolotem

Zarażony koronawirusem 26-latek z Wrocławia przyleciał z Wielkiej Brytanii do Polski samolotem linii Ryanair. Służby sanitarne muszą dotrzeć do osób, z którymi podróżował [CZYTAJ WIĘCEJ].

18:50 Koronawirus w Szczecinie. Ustalają, kto miał kontakt z zakażonymi

Służby sanitarne ustalają, kto miał kontakt z małżeństwem ze Szczecina zarażonym koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ]. Przypomnijmy, para 60-latków niedawno przyleciała z Włoch.

18:05 Koronawirus we Wrocławiu. Zarażony to 26-letni mężczyzna

Według najnowszych doniesień, we Wrocławiu zarażony koronawirusem jest 26-letni mężczyzna . Dwa dni temu wrócił z Wielkiej Brytanii. Skarżył się na różne dolegliwości. Okazało się, że jest nosicielem. Leży w szpitalu przy ul. Koszarowej. Lekarze podkreślają: czuje się dobrze.

18:00 W Szczecinie koronawirusem zarażone małżeństwo

Dwie osoby zarażone koronawirusem w Szczecinie to małżeństwo po 60-tce, które niedawno wróciło z Włoch. Kolejne 3 osoby czekają w szczecińskim szpitalu na wyniki próbek - te poznamy najwcześniej jutro (w sobotę).

17:50 Pacjentka z Ostródy to kobieta, która podróżowała autobusem z Niemiec z "pacjentem zero"

Zarażona przebywająca w szpitalu w Ostródzie to 43-letnia mieszkanka Warmii i Mazur . Pacjentka podróżowała autokarem z Niemiec z 66-latkiem, który trafił do szpitala w Zielonej Górze. Na chwilę obecną jej stan oceniany jest jako dobry. Dwie osoby z jej rodziny, z którymi miała kontakt, zostały objęte kwarantanną domową. W Olsztynie zebrał się sztab kryzysowy.

17:20 Wśród zarażonych koronawirusem Polaków jeden z Wrocławia

Jest już 5 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest pacjent z Wrocławia. Zarażony zgłosił się do służb sanitarnych już z objawami. Został od razu hospitalizowany i objęty opieką. WIĘCEJ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Jeden z pacjentów pochodzi z Wrocławia!

17:15 Do szpitala w Ostródzie trafił zarażony koronawirusem pacjent, który podróżował autokarem z Niemiec z "pacjentem zero"

Wśród zarażonych koronawirusem Polaków jest pacjent z Ostródy, który podróżował autokarem z Niemiec z "pacjentem zero". Aktualnie w Polsce jest już 5 potwierdzonych przypadków zarażenia groźnym wirusem z Chin. CZYTAJ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Jeden z pacjentów pochodzi z Ostródy!

17:12 Dwie osoby zarażone koronawirusem ze Szczecina