Koronawirus jest już w Polsce. Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce stwierdzono w Zielonej Górze. Pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem pochodzi z województwa lubuskiego i jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Informację przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski. To informacja, której wszyscy obawiali się od dawna. Widmo ataku koronawirusa teraz się ziściło.

- Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce - poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. - To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Wszelkie procedury zadziałały zgodnie z tym, jak powinny działać - dodał.

Hospitalizowany pacjent nie jest seniorem i nie jest z grupy najwyższego ryzyka - przekazał minister zdrowia. Pacjent miał szybko trafić do placówki, kiedy tylko pojawiły się objawy grypopodobne. Pacjent niedawno wrócił z Niemiec.

Na razie nie wiadomo, czy to zakażenie koronawirusem jest odosobnionym przypadkiem, czy też pierwszym z wielu. W polskich szpitalach przebywają bowiem osoby, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem. W wielu przypadkach lekarze czekają na wyniki. Jeśli chcesz być na bieżąco z sytuacją dotyczącą koronawirusa w Polsce, zachęcamy do śledzenia artykułów w serwisie Fakt24.pl oraz dołączenia do specjalnej grupy informacyjno-dyskusyjnej na Facebooku.

Koronawirus groźnym zagrożeniem

Koronawirus jest zagrożeniem, którego obawia się cały świat. Jest on podstępny i atakuje niespodziewanie. W internecie można znaleźć wiele opisów, jak wygląda zakażenie. Na łamach Fakt24 przybliżaliśmy makabryczne opisy najcięższych przypadków, unaoczniających, jak działa koronawirus z Chin. Nie należy jednak popadać w panikę, lecz zintensyfikować starania mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.

Koronawirus - jak się chronić?

Pamiętajmy o myciu rąk i ograniczeniu kontaktów towarzyskich oraz unikaniu zgromadzeń. Nie bagatelizujmy objawów choroby, ani nie próbujmy domowych metod leczenia. Trafna diagnoza i szybko podjęte działania zwiększają szansę na wyjście z choroby bez późniejszych poważnych komplikacji. Miejmy też na uwadze to, iż nie tylko koronawirus jest groźny dla ludzi. Nawet wirus grypy sezonowej może doprowadzić do poważnych powikłań. Jednak aktualnie to koronawirus jest medialnym tematem numer jeden. Na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło już blisko 3 tysiące ludzi.