Czym jest akupresura?

Jest to rodzaj masażu odpowiednich miejsc na naszym ciele, który potrafi przynieść ulgę w najróżniejszych dolegliwościach. Skuteczność akupresury została potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

W jaki sposób masować?

Znajdź sobie jakieś ciche i spokojne miejsce, gdzie nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Usiądź wygodnie i spróbuj się zrelaksować. Taki masaż nie trwa długo – od 30 sekund do 1 minuty. Wykonuj go lekkimi, okrężnymi ruchami. Zazwyczaj po takiej sesji masażu ból zanika ok. 5 do 10 minut później.

Które punkty masować:

#1.

Jest to punkt, tzw. trzeciego oka. Znajduje się w miejscu gdzie nos łączy się z czołem. Masaż tego miejsca pomaga między innymi na zmęczone oczy.

#2.

Są to symetryczne punkty znajdujące się u podstawy wewnętrznej krawędzi brwi.  Masaż w tym miejscu zmniejsza katar i poprawia ostrość widzenia. Masuj je przez około minutę, naciskając lub wykonując okrężne ruchy.

#3.

Te punkty znajdują się po obu stronach nozdrzy. Jeśli chcesz je odnaleźć, wyczuj wgłębienie w dolnej części kości policzkowej. Masaż tych miejsc pozwala otworzyć zatoki, łagodzi stres i zmniejsza ból głowy oraz zębów.

#4.

Są to punkty leżące w tylnej części głowy. Znajdują się między uchem, a początkiem kręgosłupa, dokładnie na samym środku. Masaż w tych miejscach zmniejsza przekrwienie nosa, ból oczu i uszu, a także silne bóle głowy oraz migrenę.

#5.

Znajdziesz je w odległości około 2 do 3 centymetrów od początku linii włosów na obszarze skroni. Aby je znaleźć, szukaj niewielkiego wgłębienia w tych okolicach. Nacisk w tym miejscu łagodzi ból w okolicy skroniowej oraz zmęczenie oczu.

#6.

Są to symetryczne punkty między kciukiem i palcem wskazującym. Nacisk na nie może zmniejszyć bóle pleców, zębów oraz napięcie szyi.

Źródło:brightside.me