1. Nie bierzcie ślubu przed trzydziestką

Tom Hanks i Rita Wilson poznali się podczas kręcenia filmu „Ochotnicy” w 1985 roku, gdzie zagrali zakochaną parę. Nawiązali romans w życiu prywatnym, mimo że oboje posiadali już rodziny. 3 lata później Hanks rozwiódł się z żoną i oświadczył Wilson.

Dziś, aktor przyznaje, że podjął decyzję o pierwszym małżeństwie pod wpływem impulsu i przez młody wiek. Hanks twierdzi, że prawdziwy związek musi być świadomą i przemyślaną decyzją, której nie da się podjąć w młodym wieku.

2. Szukaj kompromisu nawet w najpoważniejszych problemach

Hanks był katolikiem, a Wilson należała do greckiego kościoła prawosławnego. Wiedząc jak ważną rolę religia odgrywa w życiu jego żony, aktor nawrócił się na jej wiarę. Jak sam mówi, zrobił to przez „głęboki szacunek wobec jej rodziny.”

Hanks był katolikiem, a Wilson należała do greckiego kościoła prawosławnego. Wiedząc jak ważną rolę religia odgrywa w życiu jego żony, aktor nawrócił się na jej wiarę. Jak sam mówi, zrobił to przez „głęboki szacunek wobec jej rodziny.”

Podczas wspólnych lat para przeszła przez wiele, ale obaj partnerzy zawsze wspierali się wzajemnie. Gdy Hanks odbierał pierwszego Oscara, podziękował żonie mówiąc: „Stoję tu dzięki kobiecie z którą dzielę swoje życie, która każdego dnia pokazuje mi czym jest miłość.”

W 2015 roku u Wilson zdiagnozowano raka piersi. Aktorka wspomina, że obawiała się jak jej mąż zareaguje na tę wiadomość, i jak odbije się ona na ich małżeństwie. Jej obawy okazały się jednak nieuzasadnione – Hanks otoczył żonę troską i opieką, a choroba tylko zbliżyła ich jeszcze bardziej. Aktorka pokonała raka w krótkim czasie.

4. Rób partnerowi miłe niespodzianki

Hanks i Wilson dużo podróżują. Byli niemal w każdym miejscu na świecie. Dodatkowo, Wilson często podróżuje z Hanksem do miast w których kręci on swoje filmy. Nawet po latach małżeństwa, para wciąż dba o małe gesty i niespodzianki.

„Często zostawiam żonie karteczki z wiadomościami przy telefonie czy gdzieś w kuchni. Życzę jej miłego dnia i tego typu rzeczy. Piszę te wiadomości na zabytkowych maszynach do pisania, które kolekcjonuję – mam ponad sto sztuk. Często podczas kręcenia filmów wysyłam też Ricie „raport dnia” - robię zdjęcia wszystkiego co mnie otacza kiedy nie jesteśmy razem, bo wiem, że ona to lubi.”

5. Kochaj partnera takiego jakim jest

Hanks i Wilson doceniają wszystkie doświadczenia i momenty przez które przeszli. Sprawiły one, że ich miłość mogła się rozwijać i dojrzewać. Aktor często mówi o tym jak bardzo ceni żonę: „Ta kobieta kochała mnie kiedy byłem chudy, kiedy byłem gruby, kiedy byłem łysy, kiedy miałem długie włosy. Ta kobieta kocha mnie za to kim jestem. I dlatego uważam się za szczęśliwego człowieka.

6. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie właściwej osoby

Dziennikarze często próbują odkryć sekret długiego i udanego związku Hanksa. Jego odpowiedź jest zawsze taka sama: „Moim sekretem jest to, że miałem szczęście ożenić się z właściwą kobietą.”

Źródło: brightside.me