Okazuje się jednak, że mężczyźni nie przykładają uwagi do szczegółów, zwracając raczej uwagę na całościowy wizerunek. Zauważają jednak jak pachniesz, albo jaki masz na twarzy makijaż.

Oto 10 przykładów elementów wizerunku kobiet na które zwracają uwagę mężczyźni. Zostały one opracowane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród mężczyzn.

1. Perfumy

Większość pytanych mężczyzn zwykle zwraca uwagę na zapach kobiety. Niektórzy twierdzą wręcz, że perfumy to bardzo ważny element wizerunku. Większość przyznaje jednak, że nie lubi kiedy kobieta przesadza z perfumami.

2. Lakier do paznokci

W tym wypadku, opinie są bardzo podzielone. Niektórzy mężczyźni wcale nie zwracają uwagi na ten element, podczas gdy dla innych, jest on kluczowy. Dla wielu mężczyzn wystarczy, że paznokcie kobiety są równe i zadbane. Nie są oni też zbyt pozytywnie nastawieni do jaskrawych kolorów lakieru i przesadnie długich paznokci.

3. Brwi

Niemal wszyscy pytani mężczyźni stwierdzili, że nie podobają im się grube, malowane brwi, jednak ogólnie rzecz biorąc raczej nie zwracają zbytniej uwagi na ten element kobiecego wizerunku.

4. Rzęsy

Mniej więcej połowa ankietowanych twierdzi, że sztuczne rzęsy dodają paniom uroku i kobiecości. Druga połowa twierdzi z kolei, że wyglądają one nienaturalnie i odstraszająco.

5. Makijaż

Mężczyźni zgadzają się odnośnie jednego – makijażu. Żaden z ankietowanych nie uważa, że jaskrawa szminka w nienaturalnych kolorach wygląda dobrze. Faceci zdecydowanie bardziej cenią u kobiet delikatny makijaż podkreślający ich urodę.

6. Niewielkie niedoskonałości

Mężczyźni bez wątpienia zwracają uwagę na problemy ze skórą, zauważając wszelkie niedoskonałości takie jak pryszcze, czy wysypka, ale raczej nie uważają ich za coś istotnego, wiedząc, że to tylko stan przejściowy.

7. Nogi, które nie są idealnie gładkie

Niemal żaden z ankietowanych mężczyzn nie ma problemu z faktem, że kobieta może czasem nie mieć idealnie gładkich nóg, choć nie da się ukryć, że doceniają oni ten element kobiecego wizerunku.

8. Brudne buty

Z reguły, lekko brudne buty nie wywołują u mężczyzn żadnej reakcji. Oczywiście, jeżeli twoje obuwie jest zabrudzone w znacznym stopniu, nie pomoże to raczej w uzyskaniu korzystnego pierwszego wrażenia.

9. Pogniecione ubrania

Podobnie jak z brudnymi butami, niewyprasowane ciuchy nie przyciągają raczej uwagi mężczyzn, jednak zdecydowanie nie sprawią one, że kobieta zyska na atrakcyjności.

10. Brzuszek

Panie mogą spać spokojnie – 90% mężczyzn nie uważa lekkiej nadwagi za coś negatywnego i praktycznie nie zwraca na to uwagi. Oczywiście granica jest tutaj dosyć elastyczna i zależy wyłącznie od gustu danego mężczyzny.

Źródło: brightside.me