1. Łatwiejsze sprzątanie

Publiczne toalety nie należą do najbardziej sanitarnych pomieszczeń, więc są one zwykle czyszczone kilka razy dziennie. Krótsze drzwi sprawiają, że mycie podłóg jest łatwiejsze i szybsze.

2. W razie wypadku, szybciej otrzymasz pomoc.

Jeśli zasłabniesz w całkowicie zabudowanej kabinie, mogą minąć godziny zanim ktoś zorientuje się, że potrzebujesz pomocy. Krótsze drzwi sprawiają, że osoba, która osunęła się na podłogę będzie widoczna dla każdego, kto wejdzie do pomieszczenia.

3. Kontrolowanie nieodpowiedniego zachowania

Brak prywatności w publicznych toaletach powstrzymuje ludzi przed robieniem w nich rzeczy, których nie powinni.

4. Tańsza konstrukcja

Wykonanie dopasowanych drzwi sięgających od sufitu do podłogi wymaga bardziej precyzyjnego planowania, a co za tym idzie, zwiększa koszt wytworzenia.

5. Lepsza wentylacja

Całkowite zabudowanie utrudnia cyrkulację powietrza, przez co nieprzyjemny odór utrzymywałby się znacznie dłużej niż w przypadku częściowo odkrytych kabin.

6. Łatwiej sprawdzić czy kabina jest zajęta.

Jeśli zdarzyło ci się pociągnąć za drzwi zajętej kabiny, zapewne wiesz, że jest to dość niezręczny moment dla obu stron. Dzięki przerwie między drzwiami a podłogą, łatwiej zorientować się czy toaleta jest zajęta.

7. Możliwa droga ucieczki

Jeśli w zabudowanej toalecie zatnie się zamek, możesz jedynie walić pięścią w drzwi i krzyczeć, mając nadzieję, że ktoś cię usłyszy. Dzięki krótszym drzwiom możesz po prostu wydostać się dołem.

8. Dodatkowa presja

Gdy toaleta nie jest do końca oddzielona od reszty pomieszczenia, brak prywatności sprawia, że czujemy presję by jak najszybciej załatwić potrzebę i zwolnić kabinę, dzięki czemu nie tworzą się kolejki.

9. Łatwiej podać papier.

Chyba każdemu zdarzyło się usiąść na toalecie i po chwili zorientować, że skończył się papier. Jeśli coś takiego zdarzy się w publicznej toalecie, możesz przynajmniej poprosić osobę z drugiej kabiny o podanie papieru.

Źródło: brightside.me