Prokuratura w Gorlicach zgłoszenie w tej sprawie otrzymała w poniedziałek 10 lutego. Matka 13-letniej dziewczynki powiadomiła wówczas służby, że jej 13-letnia córka mogła zostać zgwałcona przez jej partnera. 

Jak podaje portal "Nowiny24", 46-letni mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia wieczorem. Był kompletnie pijany - w jego organizmie stwierdzono aż cztery promile alkoholu. Z tego względu niemożliwe było przesłuchanie mężczyzny. Noc spędził w areszcie, trzeźwiejąc.

13-latka została już przebadana ginekologicznie, jednak śledczy nie chcą mówić o wynikach tego badania. 

- Dopiero jutro odbędzie się przesłuchanie 13-latki przez sąd oraz przesłuchanie 46-letniego mężczyzny. Jutro też prawdopodobnie postawione zostaną zarzuty - powiedział w rozmowie z Fakt24 prokurator Prokuratury Rejonowej Tadeusz Cebo. Jeśli 46-latek usłyszy zarzut gwałtu na osobie nieletniej, grozić mu będzie nawet 15 lat więzienia.

"Nowiny24" podaje, że mężczyzna od wielu lat żyje w związku z matką 13-latki. Niedawno miał wrócić do Polski z pracą za granicą. Od kilku tygodni był w ciągu alkoholowym. 46-latek ma dzieci z poprzedniego związku.

(Źródło: nowiny24.pl)