1.Królowa Elżbieta II

Najważniejszym wydarzeniem związanym z królową było osiągnięcie szafirowego jubileuszu – 6 lutego 2017 roku, Elżbieta została najdłużej panującym brytyjskim monarchą, zajmując tron już od 65 lat. W 2016 roku, świętowała ona 90 urodziny, a rok później 70 rocznicę ślubu z księciem Filipem.

2.Książę Filip

W maju 2017 roku, po 65 latach czynnej służby, książę Filip zrzekł się wszystkich królewskich obowiązków, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Dziś wiedzie on ciche życie w posiadłości Wood Farm, czytając, malując, pisząc listy, i spędzając czas z przyjaciółmi.

3.Książę Karol

W trakcie ostatniej dekady, książę Karol stopniowo przejmował od królowej coraz więcej obowiązków. Następca tronu jest też zapalonym ekologiem. W 2017 roku opublikował on nawet książkę na temat zmian klimatu.

4.Księżna Kamila

Wspólnie z jej mężem, księciem Karolem, Kamila brała udział w wielu oficjalnych wydarzeniach zarówno w granicach kraju, jak i poza nimi. W 2017 roku obchodziła ona 70 urodziny.

5.Książę Wilhelm

W 2011 roku, książę Wilhelm poślubił swoją wieloletnią partnerkę, Kate Middleton. Dziś jest on wiernym mężem i troskliwym ojcem.

6.Kate Middleton

Od czasu wstąpienia do rodziny królewskiej, księżna Cambridge poświęca swój czas na organizowanie i udział w wielu wydarzeniach i zbiórkach charytatywnych, mających wspierać zdrowie psychiczne, dzieci, sport, czy sztukę. W ciągu ostatniej dekady, Kate urodziła trójkę dzieci.

7. Książę Henryk

10 lat temu, książę Henryk był całkowicie oddany armii. Stacjonował on nawet w Afganistanie w 2012 roku. W 2015 roku, książę opuścił armię, jednak w dalszym ciągu wspierał swoich towarzyszy broni. Jest on założycielem Invictus Games, wydarzenia sportowego zrzeszającego rannych żołnierzy i personel wojskowy.

W 2017 roku, Henryk po raz pierwszy pokazał się publicznie w towarzystwie Meghan Markle. Para pobrała się w maju 2018 roku.

8.Meghan Markle

Jeszcze dekadę temu, Meghan była aktorką występującą w serialach takich jak „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku,” „Szpital miejski,” czy „W garniturach.” Gdy w 2017 roku zaręczyła się z księciem Henrykiem, porzuciła ona karierę aktorską, by stać się pełnoprawną członkinią rodziny królewskiej. W 2019 roku, Meghan urodziła syna, Archiego.

Jej życie w rodzinie królewskiej nie trwało jednak długo – na początku 2020 roku, Meghan i Henryk postanowili zrzec się tytułów królewskich i rozpocząć nowe, niezależne życie.

9.Księżniczka Anna

Anna wypełnia wiele obowiązków w imieniu swojej matki, Elżbiety. W 2017 roku, spośród całej rodziny królewskiej to właśnie ona najczęściej brała udział w oficjalnych występach i spotkaniach. Anna jest też zaangażowana w działalność ponad 200 organizacji charytatywnych na całym świecie.

10.Książę Andrzej

Do 2011 roku, książę Andrzej pełnił funkcję reprezentatywną w dziedzinie handlu międzynarodowego i inwestycji. W 2015 roku stał się on prezesem fundacji Trustees of The Duke of Edinburgh's International Award.

Książę Andrzej wycofał się z życia publicznego w 2019 roku, w związku z kontrowersjami dotyczącymi jego przyjaźni z oskarżonym o przestępstwa seksualne Jeffreyem Epsteinem.

11.Księżniczka Beatrycze

Od ukończenia studiów w 2011 roku, Beatrycze zajmowała się różnymi rzeczami. Między innymi, pracowała ona dla firmy informatycznej w Nowym Jorku i była patronką hospicjum dziecięcego. W 2010 roku, Beatrycze jako pierwszy członek rodziny królewskiej ukończyła Maraton Londyński.

12.Księżniczka Eugenia

W 2013 roku, Eugenia żyła w Nowym Jorku i pracowała w internetowym domu aukcyjnym Paddle8. Po powrocie do Londynu otrzymała ona posadę w galerii sztuki Hauser & Wirth, gdzie pracuje do dziś.

Jeszcze na studiach, Eugenia poznała swojego partnera Jacka Brooksbanka, którego poślubiła w 2018 roku.

13.Książę Edward

Najmłodszy z potomków Elżbiety i Filipa, książę Edward preferuje ciche i spokojne życie u boku swojej żony Sophie. W 2019 roku świętowali oni 20 rocznicę ślubu.

Oprócz uczęszczania na wydarzenia związane z wojskiem i programem The Duke of Edinburgh's Award, książę wspiera też około 80 organizacji charytatywnych.

14.Hrabina Zofia

Hrabina Wesseksu często towarzyszy mężowi w wypełnianiu obowiązków królewskich. W 2011 roku odwiedzili oni Afganistan, w 2012 Karaiby, podczas diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety. Oprócz tego, Zofia bierze udział w wielu wydarzeniach towarzyskich i charytatywnych, będąc przy tym patronką ponad 70 organizacji.

Źródło: brightside.me