Oprócz tego, łupina cebuli zawiera mnóstwo błonnika i flawonoidów, które są niezwykle korzystne dla zdrowia naszej skóry.

pixabay.com

Czy wiesz, że łupina cebuli zawiera więcej przeciwutleniaczy niż sama cebula?

Łupina cebuli zawiera pigment roślinny o nazwie kwercetyna, który jest niezmiernie skuteczny w zmniejszaniu nadciśnienia i przeciwdziałaniu zatykaniu naczyń krwionośnych. Co więcej, łupina cebuli posiada również właściwości antynowotworowe, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.

Włączenie łupiny od cebuli do naszej diety może znacznie zmniejszyć ryzyko:

  • Chorób układu sercowo-naczyniowego
  • Raka okrężnicy
  • Cukrzycy typu 2
  • Problemów z układem trawiennym
  • Otyłości

Jak przygotować napar z łupiny cebuli:

Ten napój jest bardzo silnym detoksykantem. Jest też bardzo łatwy w przygotowaniu: po prostu zaparz łupiny cebuli, odcedź napar i wypij. Łupiny cebuli możesz zbierać i przechowywać w szklanym słoju. Gdy będziesz przygotowywać cebulową herbatkę, po prostu wyjmij kilka łupin ze słoika, zalej wrzątkiem i odczekaj 15 minut. Następnie odcedź i wypij (najlepiej przed snem). Kwercetyna ma właściwości uspokajające, dlatego korzystnie jest spożywać ją wieczorem.

Używaj łupin cebuli do zup i gulaszu

Nie da się jeść samej łupiny cebuli, jednak można dodawać ją do zup i gulaszu. Kwercetyna, główny składnik łupiny cebuli, jest potężnym flawonoidem – przeciwutleniaczem, który ma właściwości zwalczające nowotwory. Niewiele osób wie o tym, że poziom kwercetyny jest najwyższy w łupinie oraz jej najbliższym otoczeniu.

Badania wykazały, że łupiny cebuli zawierają dużo błonnika

Według jednego z badań, łupina cebuli jest doskonałym uzupełnieniem diety, z uwagi na wysoką zawartość błonnika, który reguluje przemianę materii. Nierozpuszczalny błonnik eliminuje również toksyny, oczyszczając okrężnicę i normalizując poziom pH. W ten sposób zostaje powstrzymany proces tworzenia komórek rakowych. Błonnik sprzyja ogólnemu zdrowiu i zmniejsza ryzyko wielu problemów zdrowotnych, w tym układu sercowo-naczyniowego, raka okrężnicy, otyłości i cukrzycy typu 2.

Ważna uwaga: kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny spożywać łupiny cebuli w żadnej formie.

Źródło: gohealthyfood.com