Co to dokładnie jest?

Szczerze mówiąc, odpowiedź może Ci się nie spodobać. Jest to zgromadzony martwy naskórek, sebum, wosk oraz kosmetyki do włosów i twarzy, które lądują w okolicy ucha.

Źródło:wikimedia.org

Dlaczego to mamy?

Jest to całkiem naturalne i nie powinno nikogo dziwić. Stary naskórek ściera się i jest zastępowany nowym. Oczywiste jest to, że gdzieś musi mieć swoje ujście. Do tego łączy się z tłuszczem z głowy i uszu, tworząc specyficzną wydzielinę.

Źródło:littlethings.com

Kto tego doświadcza?

Praktycznie wszyscy, którzy mają przekłute uszy mogą mieć coś takiego. Najbardziej narażeni są, ci którzy przekłuwali uszy niedawno, gdyż ciało może reagować na nową ranę, wytwarzając dodatkowe komórki. Częściej zdarza się to także u ludzi, którzy nie czyszczą regularnie kolczyków i nie wyciągają ich przez lata.

Źródło:littlethings.com

Jak się pozbyć tego nieprzyjemnego zapachu?

Pierwsze co musisz zrobić to wyjąć kolczyki. Jeśli nosiłaś je kilka tygodni z rzędu, daj odpocząć skórze. Prawdopodobnie wystarczy tylko zdezynfekować dziurki i biżuterię.

Źródło:littlethings.com

Czyszczenie

Zacznij od delikatnego mydła. Pamiętaj, aby dokładnie wytrzeć skórę uszu po wszystkim. Jeśli uszy będą podrażnione, możesz użyć maści antybakteryjnej.

Źródło:littlethings.com

Dokładnie umyj lub wymień biżuterię

Nawyk czyszczenia kolczyków po każdym ich wyciągnięciu jest bardzo przydatny. Zadbaj o to, aby usunąć z nich kurz, brud i naskórek. Na koniec wytrzyj do sucha.

Źródło:littlethings.com

Najważniejszy jest umiar!

Pamiętaj, że zawsze należy zachować umiar. Powinnaś oczywiście przemywać uszy i dbać o higienę, ale nie rób tego kilka razy dziennie. W ten sposób możesz usunąć naturalną ochronę skóry, co może otworzyć drzwi do zakażenia.

Źródło:littlethings.com

Czystość

Aby zminimalizować ilość wydzieliny wydostającej się z dziurki, należy upewnić się, że środowisko dookoła uszu jest zdrowe i czyste. Zmieniaj w miarę często poszewki poduszek, gdyż to na nich gromadzi się łój.  Myj także regularnie włosy, z których w okolice uszu przedostaje się brud.

Źródło:littlethings.com

Źródło: littlethings.com