Choć antyperspirant większość z nas ma w swej łazience, niewielu wie, że można go stosować nie tylko pod pachami. Oto inne miejsca, w których doskonale się sprawdza:

1. Pod biustem

Bez względu na to, czy nosisz biustonosz czy nie, w upalne lato skóra pod piersiami będzie się pocić. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale również niehigieniczne, gdyż pot tworzy doskonałe siedlisko dla bakterii i wirusów. By temu zapobiec, zastosuj rano antyperspirant pod biust oraz w inne okolice, w których pocisz się najbardziej.

2. Miejsca dotknięte trądzikiem

Antyperspirant nie tylko skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów, ale również wyprysków. Spryskaj nim wągry i krostki, a oczyścisz w ten sposób skórę. Możesz także użyć dezodorantu w kulce. Dzięki temu Twoja skóra pozostanie czysta i sucha, a jej niedoskonałości szybciej znikną.

3. Okulary

Chyba nikt nie lubi gdy jego okulary zsuwają się z twarzy pod wpływem potu. Aby temu pobiec, wetrzyj w nie odrobinę antyperspirantu. Dzięki temu pozostaną na swoim miejscu.

4. Włosy

Przyklapnięte, poprzyklejane do skóry włosy to problem, który nasila się zwłaszcza podczas upalnych i parnych dni. Układasz włosy, wychodzisz z domu, a po chwili Twoje włosy stają się przetłuszczone i przyklapnięte. W tym wypadku antyperspirant również będzie pomocny. Wetrzyj go w skórę w okolicach linii włosów, a pozbędziesz się problemu i będziesz wyglądać świetnie!

5. Nogi

Wąskie jeansy są bardzo popularne, ale mają jedną wadę: bywają tak obcisłe, że dla wielu kobiet ich założenie stanowi nie lada wyzwanie. To szczególnie frustrujące, gdy bezskutecznie próbujesz wcisnąć się w swoją ulubioną parę… Możesz sobie to zadanie ułatwić – wystarczy, że antyperspirantem narysujesz na nogach linię biegnącą od górnej części ud, aż do kostek. Dzięki tej sztuczce, wskoczenie w ulubione dżinsy będzie równie proste, jak założenie dresów ????

Źródło:lifeaspire.com