1. Nariyana

Nariyana pochodzi z Jakucji. Swój niezwykły wygląd zawdzięcza byciu albinoską. To zwyczajna dziewczynka, żyjąca wśród swoich rówieśników, lecz odróżnia ją jedno: nie może ona narażać się na długotrwałe działanie promieni słonecznych i musi chronić oczy przy pomocy okularów przeciwsłonecznych.

2. Milliana Worthy

Milliana przyszła na świat z siwymi włosami. Dziewczynkę dotknęła niezwykle rzadka cecha genetyczna. Jej matka, 23-letnia Brianna Worthy także urodziła się z siwą grzywką. Milliana jest już czwartą generacją w swojej rodzinie posiadającą tę niecodzienną anomalię.

3. Junior Cox-Noon

Ten niesamowity chłopiec urodził się w Brighton, ważąc 4.5 kilograma. Szybko stał się on lokalną sensacją, za sprawą swoich niewiarygodnie gęstych włosów, będących wynikiem rzadkiego genetycznego defektu. Chłopiec zyskał przydomek „mały niedźwiadek.”

4. Dzhambulat Khatokhov

Dzhambulat znany jest jako najcięższe dziecko na świecie. Trafił on nawet do Księgi Rekordów Guinnessa. Urodził się on w 1999 roku i początkowo ważył tyle co inne dzieci. Jednak po ukończeniu roku, jego waga wynosiła już 17 kg, a w wieku 2 lat ważył 34 kg.

5. Muin Bachonaev

Muin to chłopiec z najdłuższymi rzęsami w Rosji. Mierzą one 3.5 centymetra. Po urodzeniu, Muin stał się sensacją w całym szpitalu. Jego włosy były niezwykle długie, a rzęsy spoczywały na policzkach. Dziś sam chłopiec zapewnia, że jego nienaturalnie długie rzęsy nie przeszkadzają mu w normalnym funkcjonowaniu.

6. Ava Clarke

To, że Ava jest wyjątkową dziewczynką stało się jasne tuż po jej narodzinach. Jej oczy były niebiesko-zielone, usta jasnoróżowe, a włosy i skóra – białe. Biorąc pod uwagę to, że jej rodzice są czarnoskórzy, trudno dziwić się, że dziewczynka stała się prawdziwą sensacją.

7. Giuliano Stroe

Giuliano to rumuński atleta i kulturysta. Zaczął on treningi w wieku dwóch lat, pod okiem swojego ojca. Chłopiec pobił kilka rekordów, trafił do Księgi Rekordów Guinnessa i stał się sensacją internetu.

Nigeryjska fotograf, Mofe Bamuyiwa, opublikowała zdjęcia 5-letniej dziewczynki o imieniu Jare, a internet oszalał na jej punkcie. Ludzie nazwali ją najpiękniejszym dzieckiem na świecie, jednak publikacja znalazła się też pod ostrzałem krytyki ze strony osób uważających sesję  za wykorzystywanie dziecka.

Źródło: brightside.me